شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132511 | |

در سال‌های اخیر میل به تحصیل دانش روز و کسب اطلاعات چه در سرمایه‌گذاران سنتی و چه در سرمایه‌گذاران نسل جدید، به عنوان یک نیاز احساس شده است.

در سال‌های اخیر میل به تحصیل دانش روز و کسب اطلاعات چه در سرمایه‌گذاران سنتی و چه در سرمایه‌گذاران نسل جدید، به عنوان یک نیاز احساس شده است. در بازارهای مختلف اعم از بورس، مسکن، ارز و ... اشتیاق به تحلیل رخدادهای مالی در عموم سرمایه‌گذاران به وضوح مشاهده می‌شود. یکی از بازارهایی که به صورت سنتی مورد توجه مردم قرار گرفته و در بورس ایران نیز مبادلات مناسبی دارد طلا به صورت کلی و سکه طلا بطور اخص است. این بازار را می‌توان قدیمی‌ترین بازار داخل کشور دانست که هنوز هم شور و هیجان در مبادلات آن وجود دارد و با ابزارهای مالی نوینی که بر روی این فلز گرانبها ایجاد شده، انتظار می‌رود این هیجان و بازار ثانویه قوی، تا سالیان سال نیز ادامه داشته باشد. به طریق اولی تحلیل قیمت این فلز گرانبها نیز در تار و پود جامعه رخنه کرده و بیراهه است که اشتیاق به تحلیل طلا را صرفاً به سرمایه‌گذاران این حوزه نسبت داد چرا که گستردگی و پوشش آن به اندازه کل جامعه است. دلیل نگارش کتاب حاضر ارایه یک قالب کلی برای تحلیل گران بنیادین است تا بتوانند در هر برهه زمانی یک جمع‌بندی کامل از قیمت این فلز گرانبها داشته باشند و بر اساس داده‌های بنیادی اقدام به خرید و فروش این سرمایه ارزشمندکنند.

در کتاب «تحلیل بنیادی طلا»، ‌نوشته بهنام بهزادفر، همچنین در خصوص بازارهای آتی، اختیار معامله گواهی سپرده و صندوق‌های قابل معامله کالایی سکه طلا که هم‌اکنون در بورس کالای ایران تعریف شده و قابل معامله است، نیز توضیحاتی ارایه شده تا سرمایه‌گذاران بالقوه بتوانند از مزایای این بازار نیز بهره‌مند شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران