شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز نشان می‌دهد

| کدخبر: 132174 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 862 واحدی همراه شد و در نهایت توانست رقم 189 هزارو 438 واحدی را به خود اختصاص دهد. از همین رو،

گروه بورس|

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 862 واحدی همراه شد و در نهایت توانست رقم 189 هزارو 438 واحدی را به خود اختصاص دهد. از همین رو، شاخص بازار اول با رشد 446 واحد، رقم 142 هزارو 550 واحدی را تجربه کرد. علاوه بر این، شاخص بازار دوم نیز با 2 هزارو 628 واحد افزایش به رقم 362 هزارو 925 واحدی رسید. افزون بر این، شاخص قیمت با 33 واحد کاهش به رقم 20 هزارو 704 واحدی ریزش پیدا کرد. این در حالی است که شاخص هم وزن با 46 واحد افت، رقم 29 هزارو 312 واحد را تجربه کرد. براساس این گزارش، روز گذشته معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت تاپیکو با ۳۲۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۰۴ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۱۹۱ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس برای خود ثبت کردند. از سویی دیگر، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت معدنی و صنعتی گلگهر با ۱۰۹ واحد، فولاد مبارکه و پتروشیمی پردیس هریک به میزان ۶۴ واحد خدمات انفورماتیک با ۵۵ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه نماگر به دوش کشیدند. همچنین، ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از یک‌هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۲۶۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۰۹ هزار و ۸۲۵ نوبت داد و ستد بود.

افزون بر این، معاملات فرابورس ایران روز گذشته در حالی با خرید و فروش 927 میلیون ورقه به ارزش بیش از 5 هزار و 419 میلیارد ریال خاتمه یافت که به صورت پی در پی در 5 روز کاری گذشته معامله‌گران فرابورس بطور میانگین بیش از یک میلیارد ورقه بهادار را دست به دست کرده‌اند. علاوه بر این، بیش از 50 درصد از حجم و 40 درصد از ارزش کل مبادلات در دومین روز کاری این هفته در بازارهای اول و دوم دست به دست شد. بدین‌ترتیب در این دو بازار در مجموع شاهد دست به دست شدن 532 میلیون سهم به ارزش دو هزار و 174 میلیارد ریال بودیم. همچنین، نگاهی به ادامه معاملات سهام در روز گذشته نشانگر آن است که معامله‌گران در تابلوهای مبادلاتی «الف»، «ب» و «ج» بازار پایه جابه‌جایی 366 میلیون سهم به ارزش 958 میلیارد ریال را رقم زده‌اند. از سوی دیگر رصد دادوستد اوراق در فرابورس طی یک روز کاری حاکی از تغییر مالکیت 20 میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و 260 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی است که بیش از 69 هزار ورقه به ارزش افزون بر 43 میلیارد ریال از آن مربوط به معاملات اوراق تسهیلات مسکن بود. بر اساس این گزارش، شاخص کل فرابورس ایران نیز با 22 واحد افزایش که بیشتر تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «میدکو» و «هرمز» بود در ارتفاع دو هزار و 111 واحدی قرار گرفت. در نهایت عنوان بیشترین رشد قیمت در میان نمادهای فرابوسی به نماد «شرانل» از گروه فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای تعلق گرفت و بیشترین افت قیمتی را نماد «بهپاک» از گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر متحمل شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران