شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131429 | |

بورس می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد، شرکت‌هایی که وضعیت مالی آنها حاکی از سوددهی است می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خانگی باشد.

بورس می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد، شرکت‌هایی که وضعیت مالی آنها حاکی از سوددهی است می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خانگی باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می‌گوید تولید منجر به صادرات جایگزین خوبی برای سرمایه‌گذاری سکه و ارز باشد.

به گزارش خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، با اشاره به نرخ دلار، گفت: دلار همچنان قیمت واقعی خود را ندارد و هنوز در حباب است، با توجه به بحث «سی اف تی» و کانالی که در بانک اروپا برای ایران باز شده است، بخش قابل توجه از مشکل ارزی حل شده یا دچار مشکل نخواهد شد، بنابراین پیش بینی دچار مشکل شدن ارزی کشور اشتباه است.

جعفرزاده ایمن آبادی، با بیان اینکه اگر کسی در ارز و سکه سرمایه‌گذاری کند دچار مشکل می‌شود، عنوان کرد: سرمایه‌ها باید به سمت تولید برود، اما بسیاری می‌گویند بستر تولید فراهم نیست، نکته این است که باید در تولیدی که منجر به صادرات می‌شود سرمایه‌گذاری شود.

این نماینده مجلس توضیح داد: تولیدی که منجر به صادرات نشود سرمایه‌گذاری مناسبی نیست، بنابراین بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری تولیدی است که صادر می‌شود اما از آنجایی که آمارهای این بخش منعکس نمی‌شود مردم فقط نقاط منفی سرمایه‌گذاری در تولید را می‌بینند.

وی با اشاره به ممنوعیت صادرات برخی کالاها گفت: چرا صادرات بعضی از کالاهای رامنع کردیم؟ دلیل این کار شرایط بازار واقتصادی خوب این محصولات در کشورهای همسایه است، چرا لبنیات و سیمان به این جا کشیده شد؟ چون وضعیت خوبی در کشورهای همسایه دارند.

  سرمایه‌های خانه دارها به بورس برود

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه حجم صادرات در چند ماه گذشته قابل توجه است، اظهار کرد: حجم کلینکر صادراتی کشور در 6و 3 ماهه گذشته قابل توجه است، بخش اعظمی از صادرات به تولیدات داخلی برمی‌گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این باره که خانه دارها به سمت بازار سکه و ارز رفته بودند، اکنون چه بستری برای سرمایه‌گذاری آنها وجوددارد، گفت: بورس می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری این بخش از جامعه باشد، شرکت‌هایی که وضعیت مالی آنها حاکی از سود دهی است می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خانگی باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران