شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131340 | |

افزایش سرمایه 30 درصدی در دستورکار «فملی»: شرکت ملی مس ایران با انتشار اطلاعیه در شبکه کدال از برنامه افزایش سرمایه 30 درصدی این شرکت خبر داد.

  افزایش سرمایه 30 درصدی در دستورکار «فملی»: شرکت ملی مس ایران با انتشار اطلاعیه در شبکه کدال از برنامه افزایش سرمایه 30 درصدی این شرکت خبر داد. به این ترتیب «فملی» در نظر دارد، سرمایه خود را از مبلغ 60 هزار میلیارد ریال به 78هزار میلیار ریال افزایش دهد.   افزایش سرمایه مزبور از محل سود انباشته و به منظور جبران مخارج مربوط به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سنوات گذشته ارایه شده است. از همین رو، این افزایش سرمایه پس از تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، باید در مجمع فوق‌العاده به تصویب سهامداران برسد. همچنین، «فملی» از شرکت‌های مهم فلزی است که از ابتدای سال تاکنون سودآوری قابل توجهی برای سهامداران داشته است.  هر سهم این شرکت از ابتدای سال تاکنون حدود 60درصد رشد قیمتی داشته و از قیمت 250 تومان به 420 تومان ارتقا یافته است.

   شفاف سازی موتوژن از سود اعلامی: شرکت موتوژن هفته گذشته در گزارشی از تعدیل مثبت 131 درصدی این شرکت خبر داده بود. به تازگی نیز طبق الزام نهاد ناظر پس از توقف نماد، در خصوص سود شرکت شفاف سازی کرد.   شرکت پیرو گزارش تفسیری در خصوص تعدیل مثبت 131 درصدی در شبکه کدال شفاف سازی کرد. با توجه به اینکه اعلام پیش بینی سود شرکت، طبق قانون جدید سازمان بورس، ممنوع اعلام شده است، این شرکت پس از توقف نماد توضیحاتی ارایه داد.

الف) دلیل انتشار اطلاعات شرکت در رابطه با رقم سود پیش بینی سال مالی آتی (موضوع اشاره شده به EPS) کارمند این شرکت به اشتباه از فرمت سابق استفاده کرده است.

 ب) با توجه به EPS اعلامی در رابطه با پیش‌بینی عملکرد سال مالی منتهی به پایان شهریور سال جاری، به اطلاع سهامداران محترم می‌رساند با توجه به نهایی شدن پیش نویس صورت‌های مالی واقعی، تحقق EPS پیش بینی اولیه با حداقل انحراف (٣ تا ۵ درصد) قابل دسترسی و میسر است.

 ت) شرکت در گزارش فعالیت شهریور ماه سال ٩٧ مبلغ فروش سالانه را 3هزار و 315 میلیارد و424 میلیون ریال اعلام کرد، که با مبلغ اعلامی در گزارش تفسیری مغایرت جزئی دارد. علت اصلی آن طبقه بندی مبلغ فروش ضایعات در درون بهای تمام شده محصولات و کسر از رقم آن است.

 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران