شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130897 | |

نمایندگان مردم در خانه ملت اعضای ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار را انتخاب کردند.

انتخاب اعضای ناظر شورای عالی بورس انجام شد

نمایندگان مردم در خانه ملت اعضای ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار را انتخاب کردند. به گزارش سنا، نمایندگان در نشست علنی روز چهارشنبه 11 مهر مجلس شورای اسلامی، از میان علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، محمود بهمنی نماینده ساوجبلاغ، حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی نماینده مشهد و سیده فاطمه حسینی نماینده تهران، نمایندگان خانه ملت، حجت‌السلام بحرینی را با 113 رأی و سیده فاطمه حسینی با 82 رأی از مجموع 171 رأی به عنوان اعضای ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند.

توزیع سود و اصل سهام عدالت میان وراث متوفیان مشمول

سهام عدالت تعلق گرفته به آن دسته از وراثی که پیش‌تر مشمول سهام عدالت بوده‌اند به اصل سهام عدالت آنها افزوده می‌شود و آن دسته از وراثی نیز که تا کنون مشمول سهام عدالت نبوده اما پس از تعیین تکلیف فرد متوفی، سهام عدالت میان آنها تقسیم شده است، از این به بعد مشمول جدید سهام عدالت بوده و به میزان سهامی که به آنها ارث رسیده است، دارای سهم است.

نحوه توزیع سود و اصل سهام عدالت میان وراث متوفیان مشمول توسط سازمان خصوصی سازی تعیین تکلیف شد. گفتنی است از نیمه تیرماه امسال تاکنون این امکان فراهم آمده است تا کلیه ورثه قانونی اشخاص متوفی مشمول سهام عدالت با در اختیار داشتن اصل گواهی حصر وراثت و کارت ملی خود، به بیش از 1000 دفاتر منتخب پیشخوان دولت در سراسر کشور که اسامی این دفاتر منتخب در سایت اطلاع‌رسانی سهام منتشر شده است، مراجعه کرده و اقدام به ارایه مدارک کنند تا پس از راستی آزمایی‌های لازم، اصل و سود سهام عدالت متوفیان میان آنها توزیع شود.

بر این اساس در این مدت، سهام عدالت بیش از 20 هزار نفر از مشمولان متوفی تعیین تکلیف شده است که برای تعیین تکلیف این تعداد مشمول متوفی، بیش از 48 هزار نفر از وراث به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده‌اند و از میان این تعداد وراث بیش از 8 هزار نفر تا کنون سهام عدالت نداشته‌اند و به عنوان سهامداران جدید سهام عدالت محسوب و بیش از 40 هزار نفر از وراث این دسته از مشمولان متوفی سهام عدالت که پیش از این نیز مشمول سهام عدالت بوده اند؛ لذا میزان سهم این عده از مشمولان به نسبت سهم ماترک از متوفی، افزایش سهم خواهند داشت.

در این راستا سهام عدالت تعلق گرفته به آن دسته از وراثی که پیش‌تر مشمول سهام عدالت بوده‌اند به اصل سهام عدالت آنها افزوده می‌شود و آن دسته از وراثی نیز که تا کنون مشمول سهام عدالت نبوده اما پس از تعیین تکلیف فرد متوفی، سهام عدالت میان آنها تقسیم شده است، از این به بعد مشمول جدید سهام عدالت بوده و به میزان سهامی که به آنها ارث رسیده است، دارای سهم است.

همچنین سود سهام عدالت کلیه وراث مشمولان متوفی سهام عدالت پس از ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت و پس از راستی آزمایی‌های لازم از سوی بانک‌های عامل به حساب آنها واریز خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: تمام وراث مشمولان متوفی سهام عدالت و نیز سایر مشمولان سهام عدالت برای آگاهی از آخرین وضعیت صورتحساب سهام عدالت خود می‌توانند به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند.

همچنین در پایان به اطلاع آن دسته از مشمولانی که دارای سهام عدالت بوده اما تا کنون برای دریافت سود سهام خود اقدام به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت نکرده‌اند، می‌رساند صرفا تا پایان مهرماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت شماره شبای خود اقدام کنند و این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران