شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز

| کدخبر: 130139 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 4 هزارو 533 واحدی همراه شد و توانست رقم 165 هزارو 72 واحدی را به خود اختصاص دهد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 4 هزارو 533 واحدی همراه شد و توانست رقم 165 هزارو 72 واحدی را به خود اختصاص دهد. به گزارش سنا، ارزش معاملات روز گذشته به رقم یک هزار و 372 میلیارد تومان رسید. با توجه به اینکه میانگین ارزش معاملات بورس طی ماه اخیر به هزار میلیارد تومان ارتقا یافته، شروعی اینچنین در فصل سوم سال می‌تواند نوید ارتقای این مولفه در روزهای آتی باشد. افزون بر این، دیروز در صفوف پیش گشایش بازار نمادهای «همراه»، «اخابر»، «ونیرو» و «وپترو» خودنمایی می‌کردند. در میان نمادهای مثبت روز یک‌شنبه بار دیگر «اخابر» با اقبال سرمایه‌گذاران همراه شد و تحت تاثیر تقاضای وافر سهامداران با صف خرید سنگین 179 میلیون سهمی به کار خود پایان داد. همچنین، نمادهای محصولات شیمیایی دیروز با اقبال سرمایه‌گذاران همراه بودند و اکثر نمادها سبزپوش به کار خود پایان دادند. در این گروه شرکت پتروشیمی خلیج فارس بیشترین اثر را بر رشد شاخص کل برجای گذاشت. تقاضای قابل توجه حقیقی‌ها دراین سهم منجر به رشد روزانه 2.6 درصدی شد. نماد دوم موثر بر رشد شاخص کل «کگل» بود. گروه استخراج کانه‌های فلزی که دیروز حمایت حقوقی‌ها را ناظر بود، تحت تاثیر این عملکرد رشد قیمتی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر را نیز به همراه داشت.

بر اساس این گزارش، در بحث صنایع بورسی از میان 38 صنعت بورسی، 31 صنعت با رشد قیمتی همراه شدند. بیشترین رشد قیمتی را در میان گروه‌های بورسی مواد دارویی به خود اختصاص داد. از سویی دیگر، از منظر ارزش معاملات، محصولات شیمیایی دیروز بیشترین ارزش معاملات بازار را با ارزش یک میلیارد و 830 میلیارد ریال به ثبت رساند. بعد از آن، صنعت فلزات اساسی جایگاه دوم را کسب کرد و با اندکی اختلاف رقم یک هزار و 336 میلیارد ریال را به جای گذاشت. با توجه به اینکه طی 5 هفته اخیر همواره تغییر مالکیت هفتگی بورس تهران با غلبه حقیقی‌ها همراه بوده است، دیروز نیز این بازیگران گردش سهام در بورس را در اختیار داشتند. به این ترتیب، خالص تغییر مالکیت دیروز بازار سهام به 244 میلیارد تومان و از سمت حقوقی به حقیقی صورت گرفت. در این بین بیشترین تقاضای بازیگران خرد در صنعت سرمایه‌گذاری بود و بعد از آن فرآورده‌های نفتی مورد توجه قرار گرفتند. در بحث تفکیک نماد نیز بیشترین خرید حقیقی‌ها در نماد «حکشتی» ثبت شد و بعد از آن «تاپیکو» مورد توجه قرار گرفت. اما حقوقی‌ها دیروز حمایت خود را از گروه دستگاه‌های برقی آغاز کردند و در ادامه گروه‌های زغال‌سنگ و قند و شکر با توجه ویژه‌ای از سوی این افراد همراه شدند. «وخاور» پرتقاضا‌ترین نماد میان حقوقی‌ها بود و بعد از بار دیگر «فولاد» با خرید بالای بازیگران بزرگ بازار مواجه شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران