شماره امروز: ۵۴۷

معاون توسعه بازار فرابورس خبر داد

| کدخبر: 129875 | |

معاون توسعه بازار فرابورس اعلام کرد: بیش از ۳۹۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی سال جاری در بازار سهام منتشر می‌شود.

معاون توسعه بازار فرابورس اعلام کرد: بیش از ۳۹۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی سال جاری در بازار سهام منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، رضا غلامعلی پور، معاون توسعه بازار فرابورس ایران درباره آخرین وضعیت بازار بدهی با ‌نگاهی به ظرفیت‌های بودجه ۹۷ کشور اظهار داشت: در سال ۹۷ و بر اساس قانون بودجه در سال ۹۷ تا مرز ۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه در فرابورس منتشر می‌شود.  بر این اساس ۲۶۰۰۰ میلیارد تومان از ترکیب اوراق متنوع، ۹۵۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه با سر رسید ۳ ساله، ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق برای باز پرداخت اوراق قبلی، ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق برای آموزش و پرورش برای نوسازی مدارس در سال ۹۷ در فرابورس منتشر می‌شود.

   وضعیت بازار بدهی

معاون توسعه بازار فرابورس درباره وضعیت بازار بدهی گفت: بر اساس آمارهای موجود در سال ۹۳ به میزان ۴.۹۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۴ به میزان ۹.۶۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۵ به میزان ۱۷.۹۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۶ به میزان ۵۹.۳۰۰ میلیارد تومان و در پایان ۶ ماه ابتدایی سال ۹۷ به میزان ۸۶.۰۰۰ میلیارد تومان اوراق در فرابورس پذیرش و منتشر شده است که نشان می‌دهد که حجم و ارزش اوراق بدهی به صورت آرام در حال عمیق‌تر شدن است. غلامعلی پور درباره انواع اوراق منتشر شده گفت: ۱۲.۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، ۱۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره، ۶۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه، ۵۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه و ۵۰۰۰ میلیارد تومان اوراق منفعت در فرابورس منتشر شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران