شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز نشان می‌دهد

| کدخبر: 129417 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش یک هزارو 578 واحدی همراه شد و توانست برای نخستین‌بار رقم 148 هزار و 577 واحدی را به خود اختصاص دهد.

گروه بورس|

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش یک هزارو 578 واحدی همراه شد و توانست برای نخستین‌بار رقم 148 هزار و 577 واحدی را به خود اختصاص دهد. در همین حال، برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با ارسال نامه جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی به حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران، سقف رقابت محصولات فولادی در بورس کالای ایران باز شد و این رویداد نقش مهمی‌ را در صعود روز گذشته نماگر اصلی بازار سهام ایفا کرد. از همین رو، شاخص بازار اول با افزایش ۱۹۱۳ واحدی به رقم ۱۱۰ هزار و ۷۹۰ واحد رسید و در مقابل شاخص بازار دوم با کاهش ۴۵۹ واحدی رقم ۲۸۹ هزار و ۵۱۲ واحد را تجربه کرد. افزون بر این، شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۲۱۷۸ واحدی به رقم ۱۵۹ واحد و ۴۱۴ واحد دست یافت. در همین حال، شاخص کل هم‌ وزن با افزایش ۴۶۳ واحدی عدد ۲۴ هزار و ۵۹۷ واحد را به ثبت رساند.

  عرضه اولیه در فرابورس

از سویی دیگر، روز سه‌شنبه شاخص کل فرابورس ایران با صعود 9 پله‌ای در ارتفاع 1696 واحدی قرار گرفت. صعود بیش از نیم درصدی دیروز آیفکس بیشترین تاثیر مثبت را از نماد‌های «ذوب» و «هرمز» متعلق به گروه فلزات اساسی تا سطح حداکثر 5 واحد پذیرفت. ‌ارزش کل معاملات در مجموع بازار‌های فرابورس ایران نیز در روزی که گذشت به بیش از 5 هزار و 158 میلیارد ریال رسید که این میزان مربوط به داد‌وستد یک میلیارد و 55 میلیون ورقه بود. در جریان معاملات دیروز نماد‌های «قاسم» و «اوان» به‌ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت و دو نماد «ذوب» و «چکاپا» بیشترین میزان بازدید را تجربه کردند. همچنین در بازار اول با جا‌به‌جایی 123 میلیون سهم به ارزش 327 میلیارد ریال خاتمه یافت. افزون بر این، دیروز عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت عطرین نخ قم انجام شد. بر همین اساس، عرضه اولیه تعداد 15میلیون و 6 هزار و 450 سهم معادل 15 درصد از سهام شرکت عطرین نخ قم در نماد معاملاتی «نطرین» روز سه‌شنبه در بازار دوم فرابورس ایران با کشف قیمت هر سهم این شرکت به ارزش 4914 ریال رقم خورد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران