شماره امروز: ۵۴۷

نگاهی به معاملات بورس و فرابورس نشان داد

| کدخبر: 128750 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز گذشته با کاهش ۲۴۳۳ واحد به رقم ۱۳۳ هزار و ۶۷۶ واحد رسید. آنطور که نماگرهای بازار نشان می‌دهد، شاخص کل هم‌وزن نیز در روز یک‌شنبه ۳۱ واحد عقب‌نشینی کرده و به رقم ۲۱ هزار و ۶۲۸ واحد رسید.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز گذشته با کاهش ۲۴۳۳ واحد به رقم ۱۳۳ هزار و ۶۷۶ واحد رسید. آنطور که نماگرهای بازار نشان می‌دهد، شاخص کل هم‌وزن نیز در روز یک‌شنبه ۳۱ واحد عقب‌نشینی کرده و به رقم ۲۱ هزار و ۶۲۸ واحد رسید. ارزش روز بازار دیروز به حدود ۵۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. در این روز، معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۲.۴ میلیارد برگه بهادار و اوراق به ارزش ۶۵۸ میلیارد تومان و در قالب ۱۵۲ هزار نوبت معامله دادوستد کردند.  روز یک‌شنبه، شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز ۷۱۱ واحد افت کرده و به رقم ۳۹ هزار و ۱۰۰ واحد رسید. شاخص قیمت هم‌وزن ۲۲ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۵ هزار و ۳۲ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افت ۲۷۶۹ واحد به رقم ۱۴۲ هزار و ۳۹۵ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۲۱۲۶ واحد کاهش به رقم ۹۷ هزار و ۹۰۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم با رقم ۳۲۴۵ واحد کاهش به رقم ۲۶۸ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.  در این روز عمده نمادهای بورسی مانند فولاد، فملی، کگل، پارسان، فارس، تاپیکو، پارس، در کاهش شاخص بورس موثر بوده‌اند. نمادهای پربیننده بورسی نیز مربوط به شرکت‌های پتروشیمی پارس، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و سرمایه‌گذاری نفتو گاز و پتروشیمی تأمین بوده‌اند.

  80 هزار معامله در فرابورس

روز گذشته معاملات فرابورس ایران در بازار اوراق با درآمد ثابت با جابه‌جایی یک میلیون و 120 هزار ورقه به ارزش بیش از 907 میلیارد ریال دنبال شد که نماد «اخزا610» با تغییر مالکیت بیش از 121 هزار ورقه به ارزش بالغ بر 89 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار از آن خود کرد. در این بازار همچنین فردا تعداد 5 میلیون و 136 هزار و 827 ورقه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تامین اجتماعی به صورت عمده عرضه خواهد شد؛ این سری از اسناد خزانه در نمادهای معاملاتی «اخزا6044»، «اخزا6054»، «اخزا6124»، «اخزا6134»، «اخزا6144»، «اخزا6154» و «اخزا6224» روی تابلو می‌روند. نگاهی به معاملات سهام در فرابورس نیز بیانگر دست‌به دست شدن بیش از 366 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و 42 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم است که در پایان این معاملات نماد «ذوب» با حجم معاملات افزون بر 120میلیون سهمی به ارزش نزدیک به 218 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران