شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127994 | |

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق بهادار از رشد 50 درصدی ارزش معاملات بورس نسبت به رشد 45 درصدی حجم معاملات در مقایسه با سال گذشته خبر داد. به گزارش سنا، محسن خدابخش بیان کرد:

صعود ارزش معاملات بورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق بهادار از رشد 50 درصدی ارزش معاملات بورس نسبت به رشد 45 درصدی حجم معاملات در مقایسه با سال گذشته خبر داد. به گزارش سنا، محسن خدابخش بیان کرد: حجم معاملات اوراق بورس تهران هم اکنون به 126 میلیارد سهم رسیده است که علاوه بر حجم معاملات فرابورس این رقم به 160 میلیارد سهم در انواع اوراق بهادار می‌رسد. وی با اشاره به رونق حجم معاملات در انواع اوراق بهادار در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: این رونق به دلیل انتقال این سرمایه‌ها به واحدهای تولیدی در مجموع به نفع کشور خواهد بود. مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به تامین مالی شرکتهای تولید ی و خدماتی با جذب سرمایه در بورس ادامه داد: این روند، ​ رشد اقتصادی کشور را در پی خواهد داشت. خدابخش در خصوص پذیرش شرکتهای جدید در بورس افزود: امسال 2 شرکت به بورس و چند شرکت نیز در فرابورس پذیرفته شده است. وی گفت: آینده بازار سرمایه به رشد و فعالیت شرکتها و بهبود تولید و فروش آنها بستگی دارد.

۹۱ هزار میلیارد ریال ارزش صندوق‌های ETF

گروه بورس| شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ارزش صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بازار سرمایه را بیش از ۹۱ هزار میلیارد ریال اعلام کرد. بر اساس جدیدترین آمارها، ارزش صندوق‌های قابل معامله در پایان تیرماه سال 97 به رقم 91 هزار و 953 میلیارد ریال رسید. این در حالی است که، هم اکنون 36 صندوق قابل معامله در بازار سرمایه ایران فعال هستند که صندوق سرمایه‌گذاری پروژه آرمان پرند مپنا با 33 هزار و 531 میلیارد ریال بزرگ‌ترین صندوق ETF است. افزون بر این، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با 10 هزار و 375 میلیارد ریال، آرمان آتی کوثربا 8 هزار و 119میلیارد ریال، امین یکم فردا با 5 هزار و 78 میلیارد ریال، پارند پایدار سپهر با 5 هزار و 40 میلیارد ریال، پاداش سهامداری توسعه یکم با 5 هزار و 37 میلیارد ریال به ترتیب در رتبه‌های دوم تا ششم بزرگ‌ترین صندوق‌های ETF بازار سرمایه قرار دارند. همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس، سپهر اندیش نوین، سکه طلای کیان، سرمایه‌گذاری زرافشان امید ایرانیان در مکان‌های هفتم تا دهم جدول بزرگ‌ترین صندوق‌های ETF ایستاده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران