شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات روز گذشته

| کدخبر: 127026 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات روز یک‌شنبه با افزایش 4 هزارو 94 واحدی همراه شد و توانست با عبور از 4 کانال بورسی، رقم 128 هزارو 448 واحدی را به خود اختصاص دهد.

گروه بورس|

 شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات روز یک‌شنبه با افزایش 4 هزارو 94 واحدی همراه شد و توانست با عبور از 4 کانال بورسی، رقم 128 هزارو 448 واحدی را به خود اختصاص دهد. از همین‌رو، نماد شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی پارس، گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان و تاپیکو با تاثیر مثبت بیش از دو هزار واحدی، مهم‌ترین نمادهایی بودند که این رکورد شکنی را رقم زدند. این در‌حالی است که، شاخص کل هم وزن نیز ۱۰۰ واحد بالا رفت تا نشان دهد سبزپوشی بازار نتیجه رشد گروهی اکثر صنایع و سهام حاضر در تابلوی معاملات بورس است. شاخص بازار اول نیز دو هزار و ۹۹۶ واحد صعود کرد. شاخص بازار دوم هم رشد

۸ هزار و ۲۴۸ واحدی را به ثبت رساند. به گزارش سنا، در‌صدر جدول بیشترین رشد قیمت روز گذشته، نماد شرکت‌های گروه صنعتی سپاهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، دوده صنعتی‌پارس، پالایش نفت تبریز، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی شازند و پتروشیمی فجر قرار داشتند. این در‌حالی بود که الکتریک خودرو شرق، لنت ترمز ایران، سیمان خزر، کاشی پارس، داروسازی اکسیر، شیشه همدان و ایرکا پارت صنعت با بیشترین کاهش قیمت رو‌به‌روشدند. بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاران دیروز برای خرید سهام پتروشیمی مبین، پتروشیمی پارس، فولاد خراسان، پتروشیمی شازند، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی فجر بیشترین تقاضا را ثبت کردند. از سویی دیگر، شاخص کل فرابورس با افزایش بیش از 54 واحدی همراه شد و به رقم یک هزارو 473 واحدی صعود پیدا کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران