شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126864 | |

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا پس از پایان دادوستد روز شنبه ۱۳ مرداد در بورس کالا با افزایش همراه است. بورس کالای ایران اعلام کرد: مطابق با بند ۱۱ مشخصات قرارداد

 افزایش وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا پس از پایان دادوستد روز شنبه ۱۳ مرداد در بورس کالا با افزایش همراه است. بورس کالای ایران اعلام کرد: مطابق با بند ۱۱ مشخصات قرارداد آتی سکه بهار آزادی طرح امام (ره) درخصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی سکه طلا و با توجه به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر، از روز شنبه ۱۳ مردادماه سال جاری پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه برابر مبلغ ۷۴ میلیون ریال به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع ۹۲میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین می‌‌شود.

عطر زعفران در بازار آتی پیچید

در جریان معاملات هفتگی در بازار مشتقه بورس کالای ایران، معامله گران ۲۶۶ هزار و ۴۸۱ قرارداد آتی زعفران منعقد کردند. به گزارش کالاخبر، معاملات هفته گذشته در این بازار در حالی پایان یافت که معامله گران ارزشی بیش از ۲۶۷۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال را برای دو سررسید شهریور و آبان ماه سال جاری رقم زدند. در جریان معاملات هفته گذشته، تعداد ۸۵ هزار و ۴۲۰ قرارداد آتی زعفران برای سررسید شهریور ماه در حالی منعقد شد که ارزش معاملات این سررسید به رقم ۷۹۲ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال افزایش یافت. در این سررسید قیمت هر گرم زعفران در بالاترین سطح به رقم ۹۶ هزار و ۶۰۰ ریال رسید و در پایین ترین سطح نیز به رقم ۸۷ هزار و ۴۰۰ ریال معامله شد. همچنین تعداد قراردادهای منعقد شده در سررسید آبان ماه نیز به رقم ۱۸۱ هزار و ۶۱ قرارداد رسید و ارزشی بیش از ۱۸۸۰ میلیارد و ۹۴ میلیون  ریال را ثبت کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران