شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز

| کدخبر: 125975 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 518 واحدی همراه شد و توانست رقم 108 هزارو 295 واحدی را به خود اختصاص دهد.

گروه بورس|

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته با افزایش 518 واحدی همراه شد و توانست رقم 108 هزارو 295 واحدی را به خود اختصاص دهد. از همین رو، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش ۵۱۸ واحدی به رقم ۱۰۸ هزار و ۲۹۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۱۱۴ واحدی به عدد ۱۸ هزار و ۴۰۴ واحد دست یافت. همچنین، شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۵۰۳ واحدی روی عدد ۱۱۷ هزار و ۱۶۷ واحد ایستاد. بر این اساس، شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۹۶ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۹۸۷ واحد رسید که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۹۱۷ واحد عدد ۲۲۴ هزار و ۲۳۸ واحد دست یافت. بر اساس این گزارش دیروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با ۱۹۹ واحد، همراه اول ۳۰ واحد و پتروشیمی جم با ۲۷ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج. ا. ا با ۲۹ واحد، فولاد خوزستان ۱۸ واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند. این در حالی است که، ارزش کل معاملات دیروز بورس تهران به بیش از ۱۴۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۸۱۹ نوبت دادوستد بود.

 رشد آیفکس

از سویی دیگر، فرابورس ایران هفته کاری جدید را با افزایش تقریبا سه واحدی شاخص کل فرابورس و قرار گرفتن آن در پله 1213 واحدی و رسیدن حجم معاملات در بازار‌های نه‌گانه به رقم 193 میلیون و 668 هزار ورقه بهادار به ارزش معاملاتی به میزان افزون بر 2 هزار و 39 میلیارد ریال آغاز کرد. بر این اساس، روز شنبه در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس 79 میلیون سهم به ارزش 182 میلیارد ریال دست‌به دست شد و معاملات سهام در سه تابلو بازار پایه فرابورس در مجموع به داد‌و‌ستد 99 میلیون سهم به ارزش 144 میلیارد ریال انجامید. همچنین، نگاهی به معاملات اوراق بهادار در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس (متشکل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF)، اوراق بدهی و اوراق گواهی تسهیلات مسکن) نیز حاکی از جا‌به‌جایی بیش از 17 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و 855 میلیارد ریال در معاملات روز گذشته این بازار است. بر اساس این گزارش، در روزی که نماد‌های «ارفع»، «بمپنا» و «وگردش» هر کدام با کمتر از یک واحد، مثبت‌‌ترین اهرم‌ها بر رشد آیفکس شناخته شدند نماد‌های «افرا» و «خدیزل» پس از نماد «وگردش» هر یک با نزدیک به 5 درصد افزایش قیمت، شاهد بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «زاگرس»، «دی» و «چکاپا» پربیننده‌ترین آنها بودند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران