شماره امروز: ۵۴۷

در راستای رشد شفافیت و تداوم اجرای سیاست قیمت تضمینی ‌صورت گرفت

| کدخبر: 125803 | |

در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت برای تداوم اجرای سیاست قیمت تضمینی با عرضه محصولات ذرت و جو در بورس کالای ایران موافقت شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،

در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت برای تداوم اجرای سیاست قیمت تضمینی با عرضه محصولات ذرت و جو در بورس کالای ایران موافقت شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در جلسه هیات وزیران که روز گذشته به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری برگزار شد، دولت برای تداوم اجرای سیاست قیمت تضمینی برای محصولات ذرت و جو، افزایش شفافیت معاملات و کاهش بار مالی دولت، با عرضه محصولات ذرت و جو در بورس کالای ایران موافقت کرد. بر این اساس، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شد مابه‌التفاوت قیمت تابلوی بورس با قیمت تضمینی محصولات فوق‌الذکر را به علاوه کارمزد معامله در بورس، به تفکیک از محل اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تامین و پرداخت کند.

 سازمان بورس و اوراق بهادار نیز مکلف شد نسبت به بسترسازی، اصلاح ضوابط و مقررات موجود در رابطه با تعیین انبارهای بخش خصوصی و نحوه اخذ تضمین از آنها و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای ورود محصولات کشاورزی طبق سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی اقدام کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران