شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز

| کدخبر: 122913 | |

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته تغییر مسیر داد و در آخرین روز کاری هفته برخلاف روز‌های گذشته سبزپوش شد.

گروه بورس  

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز گذشته تغییر مسیر داد و در آخرین روز کاری هفته برخلاف روز‌های گذشته سبزپوش شد. از همین رو، نماگر بازار با افزایش 168 واحدی توانست رقم 95 هزار و 577 واحد را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، در معاملات روز گذشته سرمایه‌گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 117 میلیون برگه سهم، حق‌تقدم و سایر دارایی‌های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2هزار و 562 میلیارد ریال بود و در 51 هزار نوبت معاملاتی انجام شد. همچنین، در معاملات دیروز نمادهای فولاد مبارکه، چادرملو، گل‌گهر، سرمایه‌گذاری معادن و فلزات و فولاد خوزستان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند. این در حالی بود که دو نماد مخابرات و پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص از رشد بیشتر آن جلوگیری کردند. افزون بر این، شاخص بازار اول نیز 267 واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم 437 واحد افت را تجربه کرد.

بر این اساس، گروه‌های فلزات اساسی، خودرو و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه‌های صنعتی قرار گرفتند. این در حالی است که، صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نماد شرکت‌های فیبر ایران، دارو پخش، ملی سرب و روی ایران، پمپ‌سازی ایران، سیمان خوزستان، پتروشیمی آبادان و سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق بود. در مقابل نماد شرکت‌های قند لرستان، کیمیدارو، آلومراد، سایپا آذین، آبسال، صنایع شیمیایی ایران و کاشی پارس با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. افزون بر این، سرمایه‌گذاران بورسی برای خرید اوراق صکوک مخابرات، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا را داشتند. در مقابل بیشترین عرضه‌ها در اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران و سهام آلومینیوم ایران ثبت شد. براساس این گزارش، در پایان معاملات دیروز حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس با معامله بلوکی 273 میلیون سهمی به ارزش 672 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد. از سویی دیگر، در داد و ستد‌های روز گذشته فرابورس شاخص این بازار با افزایش بیش از 10 واحدی همراه شد و رقم 1110 واحدی را تجربه کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران