شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122268 | |

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی از برگزاری مزایده‌یی به ارزش 480میلیارد تومان در 28 خردادماه خبر داد. جعفر سبحانی عنوان کرد: باقیمانده سهم دولت در دو بیمه البرز و اتکایی امین بار دیگر از طریق بازار سرمایه به خریداران عرضه می‌شود.

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی از برگزاری مزایده‌یی به ارزش 480میلیارد تومان در 28 خردادماه خبر داد. جعفر سبحانی عنوان کرد: باقیمانده سهم دولت در دو بیمه البرز و اتکایی امین بار دیگر از طریق بازار سرمایه به خریداران عرضه می‌شود. به گزارش ایرنا، وی گفت: در مزایده خردادماه سازمان خصوصی‌سازی 22 بنگاه از جمله شرکت‌های عمران و مسکن‌سازان ایران، سیلو، انبار مکانیزه، کشتارگاه و جایگاه‌های سوخت واگذار می‌شوند. سبحانی درباره واگذاری سهام دولت در بیمه‌های البرز و اتکایی امین نیز توضیح داد: سهام این دو شرکت اسفند ماه سال گذشته در بازار سرمایه عرضه شد اما به دلیل اینکه خریداری نداشت دوباره در فهرست واگذاری‌ها قرار گرفت؛ بیمه البرز با قیمت پایه حدود 85 میلیارد تومان در بورس و اتکایی امین با قیمت پایه حدود 36میلیارد تومان از طریق فرابورس عرضه خواهد شد. مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی اظهار داشت: مزایده دیگری 19 تیرماه به ارزش 930 میلیارد تومان برگزار خواهد شد که یکی از بنگاه‌های اصلی این مزایده سهام شرکت خدمات حمایت کشاورزی است.

سبحانی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه هیات واگذاری در روزهای گذشته گفت: در این جلسه مقرر شد 630 بنگاه مادر تخصصی متفاوت عرضه شود که واگذاری بیشتر آنها به صورت مزایده‌یی و برخی نیز از طریق بورس و فرابورس است. وی تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی عزم جدی دارد تا تمام بنگاه‌های باقیمانده در فهرست واگذاری، مراحل قیمت‌گذاری و اعزام کارشناسان قیمت‌گذاری و تصویب در هیات واگذاری را طی کنند و واگذاری تمام بنگاه‌های باقیمانده به اتمام برسد. مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به رشد 3.5برابری واگذاری در دولت تدبیر و امید گفت: در دولت دوازدهم100 درصد واگذاری بنگاه‌ها به بخش خصوصی واقعی بود و تلاش کردیم با ایجاد تسهیلاتی در زمینه نرخ فروش اقساطی و مدت بازپرداخت، بخش خصوصی قدرت و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و در مزایده‌ها شرکت کند. وی توضیح داد: نرخ فروش اقساطی بنگاه‌ها 13درصد است که بخش خصوصی می‌تواند آن را تا 3درصد کاهش دهد و از سوی دیگر می‌توانند مدت بازپرداخت تسهیلات را دو تا یک‌سوم افزایش دهند. نخستین مزایده سال 1397، حدود 6 هزار و 500میلیارد تومان سهام قابل واگذاری شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی در 28 فروردین ماه برگزار و 12بنگاه و شرکت دولتی عرضه شد که در آن 77 تخته فرش و یک جایگاه سوخت به فروش رفت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران