شماره امروز: ۵۴۷

یکی از مدیران خصوصی‌سازی اعلام کرد

| کدخبر: 121232 | |

تا به امروز بیش از 35میلیون و 500هزار نفر از مشمولان سهام عدالت سود سهام خود را به‌طور کامل دریافت کرده‌اند. به گزارش سازمان خصوصی‌سازی،

تا به امروز بیش از 35میلیون و 500هزار نفر از مشمولان سهام عدالت سود سهام خود را به‌طور کامل دریافت کرده‌اند. به گزارش سازمان خصوصی‌سازی، اسماعیل مختاری‌دولت‌آبادی مدیرکل دفتر امور سهام سازمان خصوصی‌سازی گفت: این میزان سود حدود 3هزار میلیارد تومان است. وی افزود: این دسته از مشمولان افرادی هستند که تا اوایل بهمن ماه سال گذشته شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند و سود سهام آنها پس از تایید شماره شبای بانکی به حسابشان واریز شده و تسویه سود سهام عدالت به‌طور کامل با آنها انجام شده است. بنابراین یک دوره کامل سود مشمولانی که شبای آنان تا اوایل بهمن تایید شده بود، پرداخت و با آنها تسویه شده است. وی اذعان داشت: افرادی که در دو، سه ماه گذشته یعنی از اوایل بهمن ماه سال 96 تا اوایل اردیبهشت ماه امسال شماره شبای بانکی خود را برای دریافت سود وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند نیز پس از تایید شماره شبای بانکی به تدریج در حال دریافت سود سهام عدالت خود هستند که این دسته از مشمولان نیز جمعیتی حدود 3میلیون و 400هزار نفر را شامل می‌شوند که ارزش سود سهام عدالت آنها حدود 280میلیارد تومان است. دولت‌آبادی با اشاره به اینکه سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir  به صورت شبانه‌روز و بدون وقفه آماده ارائه خدماتی چون ارائه صورت‌حساب به مشمولان و ثبت شماره شبای بانکی آنهاست، گفت: از افرادی که تاکنون اقدام به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود در این سامانه نکرده‌اند، درخواست می‌کنیم در اسرع وقت اقدام به این کار کنند تا پس از تایید شماره شبای وارد شده در سامانه، هر چه سریع‌تر سود سهام عدالت به حساب آنها واریز شود.

وی با تاکید بر استقبال سازمان خصوصی‌سازی از دریافت شماره شبای مشمولان جهت واریز سود سهام عدالت به حساب آنها افزود: یکی از اهداف اصلی سهام عدالت ایجاد درآمد برای مشمولان به ویژه افراد کم درآمد و کسانی است که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند. بر این اساس در هفته‌های گذشته مکاتبات گسترده‌یی با نهادهای مختلف در سراسر کشور داشته و از آنها خواسته‌ایم به مشمولانی که تاکنون اقدام به ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت نکرده‌اند، اطلاع‌رسانی کنند تا هرچه سریع‌تر این اتفاق بیفتد و مشمولان از مزایای سهام عدالت خود بهره‌مند شوند. مدیرکل دفتر امور سهام سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: این سازمان کماکان تلاش‌ها و پیگیری‌های خود را در قالب اطلاع‌رسانی، نامه‌نگاری، ارتباط با نهادهای مختلف و رسانه‌ها در رابطه با دریافت شماره شبای مشمولان جهت واریز سود سهام عدالت به حساب آنها ادامه خواهد داد.

وی گفت: مطابق قانون تجارت شرکت‌های سرمایه‌پذیر 8ماه فرصت دارند تا سود تقسیمی مجامع خود را به حساب سازمان خصوصی‌سازی برای واریز به حساب مشمولان پرداخت کنند که خوشبختانه همکاری خوبی در این رابطه توسط شرکت‌های سرمایه‌پذیر با این سازمان انجام شده است و جا دارد از همه این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم. دولت‌آبادی افزود: البته در این بین هنوز شرکت‌هایی هستند که سود تقسیمی مجامع خود را به صورت کامل پرداخت نکرده‌اند که امیدواریم این تعداد معدود از شرکت‌های سرمایه‌پذیر نیز به زودی این کار را انجام دهند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران