شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات دیروز

| کدخبر: 120905 | |

در جریان معاملاتی روز یک‌شنبه بورس اوراق بهادار تهران، سهامداران شاهد ریزش 478 واحدی نماگر اصلی بازار سهام بودند که این افت سنگین در دومین روز معاملاتی منجر به تثبیت شاخص در رقم 93 هزارو 805 واحدی شد.

گروه بورس  

در جریان معاملاتی روز یک‌شنبه بورس اوراق بهادار تهران، سهامداران شاهد ریزش 478 واحدی نماگر اصلی بازار سهام بودند که این افت سنگین در دومین روز معاملاتی منجر به تثبیت شاخص در رقم 93 هزارو 805 واحدی شد. علاوه بر این، کاهش بیش از 3 واحدی نماگر فرابورس هم در روز گذشته باعث شد تا دماسنج این بازار رقم 1051 واحدی را به خود اختصاص دهد.

افزون بر این، در معاملات دیروز بورس تهران سرمایه‌گذاران بورسی بیش از 696 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی‌های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 836 میلیارد ریال بود و در 37 هزار نوبت معاملاتی انجام شد. همچنین در روز گذشته گروه‌های فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی‌ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه‌های صنعتی قرار گرفتند. این در حالی است که صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرما آفرین، پارس سرام، آلومینیوم ایران، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و پگاه آذربایجان غربی بود. در مقابل نمادهای ایران تایر، معادن منگنز ایران، سیمان ارومیه، آبسال، آبادگران، سرمایه‌گذاری توسعه ملی و لعابیران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. بر اساس این گزارش، دیروز سرمایه‌گذاران بورسی برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای امین یکم، سهام تامین سرمایه امید، اوراق صکوک سایپا واوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین‌ترین صف‌های خرید را ثبت کردند. در مقابل گروهی از سرمایه‌گذاران با عرضه‌های سنگین تلاش کردند تا از اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا، سهام کنتورسازی ایران، اوراق صکوک گل‌گهر و اوراق صکوک سایپا خارج شوند. به گزارش سنا، در معاملات دیروز بانک پارسیان با معامله بلوکی 220میلیون حجمی بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با معامله 500میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند. افزون بر این شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 229 و یک هزار و 599 واحد افت کردند. نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی جم، فولادمبارکه، کشتیرانی، آسان‌پرداخت پرشین و تاپیکو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت این متغیر شدند. این در حالی بود که ملی مس دیروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران