شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120663 | |

فدراسیون جهانی بورس‌ها در گزارش اخیر خود بر تغییر اهداف بورس‌ها تاکید کرد. به گزارش بورس تهران و براساس گزارش فدراسیون جهانی بورس‌ها تا پیش از آغاز بحران مالی در جهان،

 

فدراسیون جهانی بورس‌ها در گزارش اخیر خود بر تغییر اهداف بورس‌ها تاکید کرد. به گزارش بورس تهران و براساس گزارش فدراسیون جهانی بورس‌ها تا پیش از آغاز بحران مالی در جهان، هدف قانونگذاران بازار سرمایه بر ایجاد شفافیت، رقابت و شرایط برابر رقابت متمرکز بود. در آن برهه هدف اصلی قانونگذاران ایجاد بازاری جهت ارائه خدمات مالی بود.

این در حالی است که پس از وقوع بحران مالی، هدف بورس‌ها بر پایداری بازار‌های مالی و به کارگیری اصول و قواعد گروه بیست (G20‌) تغییر کرد. ایجاد یکپارچگی و ثبات مالی فعالان از نقش‌های با اهمیت زیرساخت‌های بازار مالی به شمار می‌آید. این در حالی است که از سال 2015 به بعد تمرکز بازار‌های مالی بر ایجاد شغل و رشد پایدار معطوف شد. تغییر مورد اشاره گامی بزرگ در راستای خلق مشوق‌های اقتصادی به جای تحمیل ممنوعیت‌ها به شمار می‌آید. انتظار می‌رود اعمال تغییرات عنوان شده به ارتقای کارایی و رقابت بیشتر بازار‌های مالی منتج شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران