شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120662 | |

بازار سرمایه انحصاری نیست: عضو هیات علمی دانشگاه تهران، توسعه بازار مالی را بدون توسعه دانش مالی و مبانی آن غیرممکن دانست. رضا تهرانی مدیر گروه مالی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران،

 بازار سرمایه انحصاری نیست: عضو هیات علمی دانشگاه تهران، توسعه بازار مالی را بدون توسعه دانش مالی و مبانی آن غیرممکن دانست. رضا تهرانی مدیر گروه مالی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، بازار مالی را بازاری متکی به دانش توصیف کرد و گفت: کسانی می‌توانند در این بازار خوب کار کنند و به آن رونق دهند که از دانش و مبانی مالی مناسبی برخوردار باشند. به‌گزارش سنا، وی تاکید کرد: بازار مالی و بازار سرمایه در انحصار عده‌یی نیست که فقط دوره‌های مالی دیده باشند و دکترای مالی گرفته باشند. عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: زمانی که افراد بدانند بازار مالی و بازار سرمایه جای مطمئنی برای سرمایه‌گذاری است و ریسک آن کنترل می‌شود، به سوی این بازار حرکت می‌کنند و سرمایه‌های خود را به سمت آن سوق خواهند داد.  

 معامله ۵۰ هزار تن شمش بلوم: تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، شاهد معامله ۵۰ هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان بود. به گزارش کالا خبر، طی این روز و در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز ۱۷هزار و ۲۴۲ تن مواد شیمیایی، ۲ هزار و ۷۸۹ تن قیر، یک‌هزار و ۹۴۰ تن گوگرد، ۵ هزار تن لوب‌کات، ۳۷۴ تن مواد پلیمری، ۲۰ هزار تن روغن پایه و ۱۶۶ هزار تن وکیوم باتوم معامله شد. این در حالی است که، یک‌هزار و ۳۰۰ تن قیر، ۲۵۰ تن عایق رطوبتی و ۱۰ هزار تن گوگرد گرانوله نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید. تالار محصولات کشاورزی هم در این روز معامله ۵۰تن کلزا، ۲۰۰ تن روغن سویا، یک هزار و ۲۲۵ تن شکر و ۷هزار و ۲۰۰ تن گندم خوراکی را تجربه کرد. همچنین بازار فرعی بورس کالای ایران هم در این روز شاهد داد و ستد ۳۰۰ تن قراضه فولادی و یک‌هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره فسفات بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران