شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120430 | |

فرابورس ایران و سازمان نوسازی مدارس کشور در راستای توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح بهداشت در فضاهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

فرابورس ایران و سازمان نوسازی مدارس کشور در راستای توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح بهداشت در فضاهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته تفاهمنامه همکاری امضا کردند. به گزارش فرابورس ایران، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه هزینه‌هایی در راستای «احداث و بازسازی سرویس‌های بهداشتی ‌مدارس مناطق محروم» اختصاص یافته است، گفت: همان‌طور که می‌دانیم، نظام آموزش و پرورش پایه‌گذار توسعه در هر کشوری است و اگر می‌خواهیم در مسیر توسعه گام‌های بلندتری ‌برداریم، لازم است زیرساخت‌های آموزشی و امکانات این بخش به‌طور عادلانه در تمام ایران تقسیم شوند. بر این اساس تصمیم گرفتیم برخی هزینه‌های غیرضروری فرابورس را در راستای ‌مسوولیت اجتماعی سازمانی خود برای ارتقای سطح بهداشت مدارس مناطق محروم در ‌نظر بگیریم.

مدیرعامل فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی کمپینی به این منظور، سایر فعالان بازار سرمایه، نهادهای مالی و بعضا شرکت‌هایی که در بازار سرمایه پذیرش شده‌اند علاوه بر کمک‌هایی که به‌طور مستقل برای فعالیت‌های مرتبط با امور خیریه اختصاص می‌دهند، بخشی از بودجه خود را نیز برای احداث و بازسازی ‌مدارس مناطق محروم صرف کنند تا شاهد بهبود عدالت آموزشی در سطح کشور باشیم.  علی شیرزاده مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز بیان کرد: با توجه به مشکلات و کمبودهایی که در فضاهای آموزشی کشور وجود دارد و از آنجا که متوسط سرانه آموزشی به ازای هر دانش‌آموز 5 مترمربع و سرانه استاندارد به ازای هر دانش‌آموز کمی بیشتر از 8 مترمربع است، در کل کشور بیش از 40میلیون مترمربع کمبود فضای آموزشی وجود دارد که بخشی از آن به کمک اعتبارات دولتی و بخش دیگر به کمک خیران مدرسه‌ساز تامین می‌شود. به گفته وی در 20سال گذشته جامعه خیران مدرسه‌ساز کمک‌های زیادی به توسعه فضاهایی آموزشی کشور کرده‌اند که بخشی از آن در حوزه فضاهای ورزشی، علمی، کلاس‌های درس و برخی دیگر برای توسعه نمازخانه، خوابگاه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوده است. شیرزاده یکی از نکات مهم در زمینه تحصیل و آموزش هر چه بهتر دانش‌آموزان را توجه به زیرساخت‌های بهداشتی مدارس مانند سرویس‌های بهداشتی دانست که بنا بر توصیه‌ها و گفته‌های وزیر آموزش و پرورش، سازمان نوسازی مدارس کشور از ابتدای سال 97 تصمیم گرفته است در مدارسی که نیاز به رفع این کمبود دارند بیشتر فعالیت کرده و خیران مدرسه‌ساز را به این سمت سوق دهد.  مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در پایان اشاره کرد: بیش از 8 هزار مدرسه در کل کشور وجود دارند که دچار کمبود فضاهای مرتبط با سرویس‌های بهداشتی هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران