شماره امروز: ۵۴۷

حامد سلطانی‌نژاد تشریح کرد

| کدخبر: 120186 | |

سال گذشته بالغ بر دو میلیون تن گندم در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که ۵۰۰ هزار تن از آن به واسطه رینگ صادراتی بورس کالا به بازار جهانی صادر شد

سال گذشته بالغ بر دو میلیون تن گندم در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که ۵۰۰ هزار تن از آن به واسطه رینگ صادراتی بورس کالا به بازار جهانی صادر شد بنابراین می‌توان گفت گندم در بورس کالا فرصت خوبی را برای مبادلات پیدا کرده است. حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران، بیان کرد: در حال حاضر تصمیم وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر میزان عرضه گندم در بورس کالا طی سال جاری به ما ابلاغ نشده اما همچنان محصول گندم را در بازار داخلی خواهیم داشت و به نظر می‌رسد امسال هم درصد قابل‌توجهی از گندم تولید داخلی کشور در بورس کالا مورد معامله قرار بگیرد و نیز بخش اضافی آن به بازارهای جهانی صادر شود. به گزارش

کالا خبر، سلطانی‌نژاد درباره راه‌اندازی بورس گل و بورس میوه که طی چند وقت گذشته از سوی معاون وزیر کشاورزی مطرح شده بود، گفت: بورس کالا آماده پذیرش کالاهای بادوام و پربازیگر است و هر کالایی با حجم معاملات بالا می‌تواند در بورس عرضه شود.

وی با بیان اینکه کالاهای با ارزش معاملات بالا می‌توانند در بورس مورد پذیرش قرار گیرند، افزود: پذیرش کالا در بورس کالا وابسته به برخی معیارهاست. هیات پذیرش قادر به تصمیم‌گیری در زمینه پذیرش محصول در بورس کالاست که در صورت عدم پذیرش در بورس کالا، آن محصول می‌تواند در بازار فرعی بورس کالا مورد معامله قرار گیرد. مدیرعامل بورس کالای ایران به نقش بورس کالا در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: کالای ایرانی باید کالایی با کیفیت باشد تا رضایت مصرف‌کننده را جلب و مورد حمایت واقع شود پس چه بهتر که این حمایت، حمایت قیمتی و برمبنای ارزش باشد، در صورتی که کالاها در بستر عرضه و تقاضا مورد معامله قرار گیرد پاداش کیفیت بالا، ارزش بیشتر آن محصول خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه «قیمت» معیار خوبی برای تولید کالاهای باکیفیت است، گفت: برای تفکیک کالای باکیفیت از کالای بی‌کیفیت باید پول بیشتری بابت کالای باکیفیت پرداخت شود، اما در صورت قیمت‌گذاری کالاها و بی‌توجهی به رقابت، حمایت از کالای ایرانی صورت نمی‌گیرد و تمام تولیدکنندگان بدون تفکر در زمینه بهبود کیفیت کالا در سطح مشخصی اقدام به تولید کالا خواهند کرد. سلطانی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه کالاهای باکیفیت در عرصه رقابت، قیمت واقعی خود را پیدا خواهند کرد بنابرابن یکی از جنبه‌های تحقق حمایت از کالای ایرانی در بورس کالا صورت خواهد گرفت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران