شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119556 | |

گزارش هفتگی بررسی بازارها، نمایی از کل بازار اوراق بهادار کشور و وضعیت بورس‌‌های شناخته ‌شده را نشان می‌دهد که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. در این گزارش روند شاخص‌‌های اصلی،

گزارش هفتگی بررسی بازارها، نمایی از کل بازار اوراق بهادار کشور و وضعیت بورس‌‌های شناخته ‌شده را نشان می‌دهد که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. در این گزارش روند شاخص‌‌های اصلی، ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات، بازدهی بورس بر حسب ریال، دلار و یورو در بازه‌های زمانی متفاوت بررسی می‌شود. براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که هر هفته توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می‌شود، در هفته منتهی به 15 فروردین ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه 96 به عدد 97 هزار و 151 واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 212 واحد افزایش داشته است. در این هفته حجم معاملات یک هزار و 97 میلیون سهم و ارزش آن یک هزار و 964 میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل (تعداد روزهای کاری این هفته 2 روز بود) به ترتیب 56 درصد و 44 درصد کاهش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد 3864486 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 0.2 درصد افزایش داشته است. همچنین در هفته منتهی به 15 فروردین 97، شاخص کل با 0.9 درصد افزایش به رقم 97 هزار و 151 واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با 0.4 درصد افزایش عدد 17 هزار و 334 واحد را تجربه کرد. همچنین، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با 25.7 درصد بیشترین ارزش و با 35 درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده است. بر این اساس در 30 روز منتهی به 15 فروردین ماه 1397، «انتشار، چاپ و تکثیر» با بازدهی مثبت 6.8 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت «محصولات چوبی» با افت با منفی 15 درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس توکیو (NIKKEI) با رشد 0.8درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس کوالالامپور با افت 2.2 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌‌های با بیشترین تاثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارائه ‌شده در این گزارش است. مقایسه‌ بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین خلاصه‌یی از بازده برخی از بورس‌ها، انس طلا، قیمت جهانی نفت، نرخ ارزهای مبادله‌یی و قیمت فلزات اساسی نیز در بخش پایانی این گزارش قابل مشاهده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران