شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118558 | |

گروه بورس شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات دیروز با کاهش 566 واحدی همراه شد و رقم 96‌هزارو 28 واحدی را به خود اختصاص داد. بر این اساس، در معاملات

 نماگر قرمزپوش بورس

گروه بورس   شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات دیروز با کاهش 566 واحدی همراه شد و رقم 96‌هزارو 28 واحدی را به خود اختصاص داد. بر این اساس، در معاملات دیروز سرمایه‌گذاران بورسی بیش از 735‌میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی‌های مالی را دست به دست کردند. همچنین، ارزش معاملات سرمایه‌گذاران بورسی یک‌هزار و 896 میلیارد ریال بود و در 86‌هزار نوبت معاملاتی ثبت شد. افزون بر این، در بازار دیروز گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و مواد دارویی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه‌های صنعت قرار گرفتند. به گزارش سنا، صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نیرو کلر، درخشان تهران، حمل و نقل توکا، پارس الکتریک، قند ثابت خراسان، تولیدی شیشه رازی و معادن منگنز ایران بود. در مقابل نمادهای داروسازی زهراوی، سرمایه‌گذاری ملی ایران، پست بانک ایران، بیمه آسیا، کشاورزی و دامپروری مگسال، لوله و ماشین‌سازی ایران و لعابیران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. همچنین بیشترین تقاضا در اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت کارکنان نفت و اوراق صکوک فولاد کاوه کیش ثبت شد. این نمادها بیشترین صف خرید را داشتند. این در حالی بود که نمادهای کنتورسازی ایران، اوراق صکوک گل‌گهر، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و سهام زامیاد با بیشترین عرضه‌ها و سنگین‌ترین صف‌های فروش مواجه شدند. شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 475 و 823 واحد افت کرد. سایپا دیزل با معامله 112‌میلیون سهم به ارزش 126 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

 اتمام پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت

در سویی دیگر، پس از دو بار تمدید، دیروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و این نماد با 11‌هزار و 643 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان نماد‌های بازار‌های نه‌گانه فرابورس به خود اختصاص داد. همچنین، روز گذشته در مجموع بازار‌های اول و دوم بالغ بر 129‌میلیون سهم به ارزش بیش از 325 میلیارد ریال جا‌به‌جا شد که نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس با 90 میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و سهامی ذوب‌آهن با بیش از 38‌میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند. همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز نزدیک به 84‌میلیون سهم به ارزش بیش از 113 میلیارد ریال دادوستد شد. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن شاهد دست به دست شدن بیش از 55‌هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 37 میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 96 با حجم حدودا 34‌هزار ورقه‌یی و ارزشی نزدیک به 23 میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت. در بازار اوراق با درآمد ثابت، پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و در مجموع نیز بیش از 13.5‌میلیون ورقه به ارزش بیش از 13‌هزار و 367میلیارد ریال در این بازار معامله شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران