شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118557 | |

رییس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، هدف از تدوین لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد را ایجاد شفافیت بیشتر دانست و گفت:

رییس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، هدف از تدوین لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد را ایجاد شفافیت بیشتر دانست و گفت: سرمایه‌گذاران، مدیران شرکت‌ها و فعالان بازار سرمایه ازجمله مشمولان این لایحه‌اند.

محدثه فریدون در پاسخ به این سوال که لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد با چه هدفی تدوین شده است، اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران از شاخص‌های با اهمیت محیط مناسب کسب وکار بوده که به عنوان شاخص سنجش وضعیت استانداردهای حاکمیت شرکتی و سهولت دسترسی به منابع مالی در بازار سرمایه نیز شناخته می‌شود. وی افزود: ازجمله راهبردهای موجود برای بهبود وضعیت حمایت از سرمایه‌گذاران خرد، اصلاح مقررات شرکت‌های ثبت شده در بورس و نیز اصلاح قوانین حاکم بر موضوع با تصویب قانونی در حمایت از سرمایه‌گذاران بازار سرمایه است.

به گزارش سنا فریدون ادامه داد: در این راستا پیش‌نویس «لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد(غیرقابل استناد)» جهت تسهیل و بهبود محیط کسب وکار با ملاحظات مربوط به سهامداران خرد در راستای ارتقای شفافیت، سهولت دسترسی به مقررات و افزایش رغبت به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی تهیه و ارائه شده است. وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه مجموعه‌یی پیشنهاد تدوین لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد را ارائه کرده و درحال حاضر چه مجموعه‌یی متولی آن است، گفت: پیش‌نویس حاضر در معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی(دفتر پایش و بهبود محیط کسب‌وکار) تهیه و متن نهایی پیش‌نویس جهت اظهارنظر سرمایه‌گذاران و دیگر صاحب‌نظران به این سازمان ارائه شده تا در معرض نقد قرار گرفته و با جمع‌بندی نظرات مشمولان به اهداف مورد نظر نزدیک‌تر شود.

به گفته فریدون کلیه سرمایه‌گذاران، مدیران شرکت‌ها و فعالان بازار از مشمولان این لایحه بوده و امکان ارائه نظرات برای همه فراهم است. همچنین از آنجا که از اهداف این لایحه ایجاد شفافیت بیشتر است، مشمولان آن گسترده‌اند و حتی به خارج از حیطه سرمایه‌گذاران نیز تسری دارد.

وی افزود: این پیش‌نویس در پایگاه رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار به نشانی seo.ir درج شده و به مدت یک ماه عموم اشخاص علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به بخش «نظرسنجی لایحه حمایت از سرمایه‌گذاران خرد» در قسمت «قوانین، مقررات و امور حقوقی» در صفحه اول پایگاه مزبور نظرات خود را به صورت مبسوط ثبت و ارسال کنند.

رییس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص روش جمع‌بندی نظرات هم گفت: کلیه دیدگاه‌ها و پیشنهادها در پایان مهلت در اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بررسی و جمع‌بندی شده و از طریق معاونت حقوقی به معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام خواهد شد. وی از عموم فعالان بازار سرمایه درخواست کرد با توجه به اهمیت این متن در نقد و ارزیابی آن مشارکت و به ارتقای کیفیت متن نهایی کمک کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران