شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118469 | |

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از صدور قرار وثیقه 125 میلیارد تومانی برای هر یک از اعضای هیات‌مدیره شرکت کنتورسازی خبر داد.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از صدور قرار وثیقه 125 میلیارد تومانی برای هر یک از اعضای هیات‌مدیره شرکت کنتورسازی خبر داد. محمدعلی شیری‌زاده گفت: بازپرس دادسرا برای هر یک از اعضای هیات‌مدیره 125 میلیارد تومان قرار وثیقه صادر کرده است و این اعضا به‌دلیل عدم پرداخت این مبلغ روانه زندان شدند و هم‌اکنون همه اینها در بازداشت به‌سر می‌برند. وی با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار، در سوم شهریور 95 این شکایت را مطرح کرده بود، افزود: پیگیری‌های فراوانی درخصوص پرونده «آکنتور» صورت گرفت که نهایتا منجر به بازداشت همه اعضای هیات‌مدیره آن شد. پیش از این نیز، مدیرعامل کنتورسازی نیز با وثیقه 500میلیارد تومانی در بازداشت بود که البته در قرار صادره جدید، این مبلغ به 125 میلیارد تومان تعدیل پیدا کرد. به گزارش سنا، مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار توضیح داد: افراد دیگری هم دخیل در این پرونده بودند که آنها هم تفهیم اتهام و به‌زودی کیفرخواست آنها صادر می‌شود. شیری‌زاده با بیان اینکه در پی تفهیم اتهام‌های اولیه، بعضی افراد مرتبط با پرونده آکنتور با قرار وثیقه آزاد هستند یا قرار وثیقه‌های کمتری برای آنها درنظر گرفته شد، اظهار داشت: با بررسی پرونده و کشف این موضوع که نقش این متهمان پررنگ بوده، احتمال می‌دهیم در کیفرخواست و قرار وثیقه‌یی که برای آنها صادر خواهد شد، این مجازات‌ها و قرارها تشدید شود. وی با بیان اینکه تحقیقات قضایی روی مجموعه‌یی از افراد جدید هم در این پرونده انجام شده است، گفت: جرم آنها تحت عنوان کلاهبرداری مطرح و در حال رسیدگی است که در مورد آنها هم ظرف چندماه آینده اقدامات قضایی لازم انجام می‌شود.

 شیری‌زاده تصریح کرد: پرونده جرایم بورسی شرکت کنتورسازی در حال تکمیل است و دادسرا در مرحله پایانی کار قرار دارد و به‌زودی دادگاه این پرونده برگزار می‌شود. همچنین درخصوص این افراد، مجموعه‌یی از جرایم عمومی و غیربورسی هم وجود دارد که رسیدگی‌های آن آغاز شده است. گفتنی است از شهریور سال گذشته، پرونده شرکت کنتور‌سازی متعاقب اطلاعات اعلام شده خلاف واقع از سوی ناشر تشکیل شد و سپس سازمان بورس به نمایندگی از سهامدارانی که حق آنها تضعیف شده و هم به‌دلیل صدمات وارده به نظم جاری بازار سرمایه، در مجتمع امور اقتصادی شکایت خود از این شرکت را مطرح کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران