شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118088 | |

تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که نماد ۴ بانک همچنان در بورس متوقف است و در کنار آن ۲۰ نماد غیربانکی نیز به دلایل متفاوت در بازار سهام ممنوع‌المعامله هستند.

تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که نماد ۴ بانک همچنان در بورس متوقف است و در کنار آن  ۲۰ نماد غیربانکی نیز به دلایل متفاوت در بازار سهام ممنوع‌المعامله هستند. به گزارش ایبنا، از میان ۲۴ شرکتی که در حال حاضر در بازار سهام با توقف نماد مواجه هستند، نماد چهار بانک «صادرات، پارسیان، پاسارگاد و تجارت» متوقف است. نگاهی به آمار منتشر شده مشخص می‌کند که نماد بانک صادرات با آغاز توقف از ۲۹ تیر ماه سال ۹۵، بعد از گذشت بیش از ۲۰ ماه طولانی‌ترین زمان توقف را در بین سه بانک دیگر تجربه کرده است. همچنین بعد از بانک صادرات، توقف نماد بانک پارسیان که از

۱۵ آبان ماه سال ۹۵ آغاز شده بعد از گذشت بیش از

۱۶ ماه در رده دوم توقف طولانی‌مدت بین بانک‌های بورسی قرار دارد. افزون بر این بررسی نشان می‌دهد، نماد بانک پاسارگاد نیز با توقف از ۲ آذر ماه سال ۹۵ که بیش از ۱۵ ماه از آن می‌گذرد در رده سوم توقف‌های طولانی بین چهار بانک قرار دارد. در همین حال، نماد بانک تجارت به‌عنوان چهارمین و آخرین بانکی که نماد معاملاتی آن در بورس از روز ۲۷ تیر ماه سال جاری تا به امروز در تالار شیشه‌یی متوقف است، با بیش از ۷ ماه در رده آخر میان شرکت‌های بانکی بورس از نظر زمان توقف نماد قرار دارد.

برمبنای اطلاعات منتشر شده از سوی اداره آمار بورس تهران و ارزیابی‌ها چهار نماد بانک «صادرات، پارسیان، پاسارگاد و تجارت» در وضعیت تعلیق قرار دارد و باتوجه به اینکه برخی از این بانک‌ها مجمع سالانه صاحبان سهام خود را نیز برگزار کرده‌اند، احتمالا پس از شفاف‌سازی‌های مالی موردنظر سازمان بورس و اوراق بهادار با گشایش نماد معاملاتی مواجه می‌شوند تا سهامداران این چهار بانک بتوانند نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.  علاوه بر چهار بانک در لیست توقف نمادهای بورسی نام ۲۰ شرکت «گروه صنایع بهشهر ایران، سرمایه‌گذاری توکا فولاد، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، ‌

های وب، نهادهای مالی بورس، تامین ماسه ریخته‌گری، کارگزاران بورس، لوله و ماشین‌سازی ایران، صنایع آذرآب، نوش مازندران، نیرو کلر، سیمان مازندران، سیمان کرمان، سیمان خاش، دکتر عبیدی، صنایع ریخته‌گری ایران، بورس تهران، کارخانجات تولیدی شهید قندی و کنتورسازی ایران» نیز به چشم می‌خورد که با دلایل متفاوتی همانند افشای اطلاعات با اهمیت، برگزاری مجمع، افزایش سرمایه و شفاف‌سازی صورت‌های مالی با تابلو ممنوع‌المعامله بودن در تالار شیشه‌یی مواجه شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران