شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117114 | |

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس با بیان اینکه هنوز درخواستی از سوی صندوق‌ها برای تغییر پیش‌بینی جدید بازدهی‌ها دریافت نشده، گفت: اوراق مشارکت ارزی در بازار سرمایه باید از طریق نهاد یا شرکت‌هایی منتشر شود که درآمد ارزی داشته باشند.

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس با بیان اینکه هنوز درخواستی از سوی صندوق‌ها برای تغییر پیش‌بینی جدید بازدهی‌ها دریافت نشده، گفت: اوراق مشارکت ارزی در بازار سرمایه باید از طریق نهاد یا شرکت‌هایی منتشر شود که درآمد ارزی داشته باشند. به گزارش فارس، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار پیرامون بخشنامه اخیر بانک مرکزی به بانک‌ها برای انتشار اوراق گواهی سپرده بانکی با نرخ سود 20درصدی گفت: لزوم مدیریت پرتفوی از سوی مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطابق با گزینه‌های سرمایه‌گذاری مختلف در بازار پولی و مالی درحالی است که هنوز درخواستی از سوی صندوق‌ها برای تغییر پیش‌بینی بازدهی به سازمان بورس ارائه نداده‌اند. سعید فلاح‌پور درباره آخرین اقدام‌ها برای امکان پذیره‌نویسی و معاملات ثانویه اوراق مشارکت ارزی و معادل ریالی ناشران بورسی و فرابورسی در بازار سرمایه گفت: سازمان بورس همپای بانک مرکزی موضوع انتشار اوراق مشارکت ارزی یا راه‌اندازی بازار ثانویه اوراق مشارکت معادل ریالی را دنبال می‌کند.

وی افزود: درحال حاضر مصوبات شورای فقهی برای انتشار اوراق مشارکت ارزی اخذ و دستورالعمل معاملاتی این ابزار تدوین و تبیین شده است. موضوع مهم اینکه این اوراق باید در قالبی از طریق نهاد یا شرکت بورسی و فرابورسی منتشر شود که از درآمد ارزی برخوردار باشد به گفته وی هلدینگ‌ها یا شرکت‌های فعال در صنعت نفت و پتروشیمی به دلیل برخورداری از درآمد ارزی می‌توانند از این اوراق استفاده کنند و از پوشش ریسک منطقی برخوردار شوند. عضو هیات‌مدیره سازمان بورس از اجرایی شدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه و منفعت در کنار صندوق‌های جدید زمین و ساختمان پس از فراهم شدن مقدمات اجرایی آنها می‌توانند برای بازار سرمایه از مزیت برخوردار باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران