شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116615 | |

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی بورس، نماد معاملاتی چهار بانک بنا به دلایل متفاوت همچنان در بازار سهام متوقف است و هیچ خرید و فروشی روی سهم این بانک‌ها صورت نمی‌گیرد.

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی بورس، نماد معاملاتی چهار بانک بنا به دلایل متفاوت همچنان در بازار سهام متوقف است و هیچ خرید و فروشی روی سهم این بانک‌ها صورت نمی‌گیرد.

به گزارش ایبنا، تازه‌ترین فهرست نمادهای متوقف شده بازار بورس تهران تا هجدهم بهمن ماه ۹۶ نشان می‌دهد که نماد معاملاتی چهار بانک «صادرات، پارسیان، پاسارگارد و تجارت» در بورس در حالت «ممنوع-متوقف» دچار تعلیق نماد شده‌اند که از این بین دو بانک مجمع سالانه خود را برگزار کرده‌اند و احتمالا به‌زودی بازگشایی نماد آنها در بورس انجام خواهد شد.

 بانک صادرات

بر این اساس، ‌نماد معاملاتی بانک صادرات از روز بیست و نهم تیر ماه ۹۵ تاکنون در بازار سهام متوقف شده است و باتوجه به اینکه مجمع آن در چند روز گذشته برگزار شده، انتظار می‌رود به‌زودی با شفاف‌سازی صورت‌های مالی و وضعیت عملکردی این شرکت نماد آن باز شود. در عین حال تعیین مدیرعامل جدید بانک صادرات نیز به این گشایش نماد می‌تواند کمک ویژه‌یی کند. همچنین آخرین وضعیت بانک صادرات در بازار سهام نشان می‌دهد «P/E» سهام این شرکت بانکی، منفی (4.37) مرتبه و «EPS» آن نیز منفی (۲۳۰) ریال در آخرین صورت‌های مالی درج شده است. براساس این گزارش، پنج سهامدار عمده بانک صادرات، شامل «دولت با 18.310درصد، سازمان خصوصی‌سازی با 4.990درصد، شرکت سرمایه‌گذاری استانی با 4.060درصد، بیمه سلامت ایران با 3.510درصد و خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ با 3.400درصد» است.

 بانک پارسیان

افزون بر این، نماد معاملاتی بانک پارسیان از روز پانزدهم آبان ماه ۹۵ تاکنون براساس اعلام ناظر بازار به علت ابهام در ارائه اطلاعات در بازار سهام متوقف شده است و تا زمانی که شفاف‌سازی در این زمینه صورت نگیرد بازگشایی این نماد در تالار شیشه‌یی صورت نمی‌گیرد. البته مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم بانک پارسیان، روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه ۹۶، برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به

۳۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ با حضور اکثریت بیش از ۸۰درصدی سهامداران این بانک برگزار شده است. در عین حال آخرین وضعیت بانک پارسیان در بازار سهام نیز نشان می‌دهد «P/E» سهام این شرکت بانکی، 63.61 مرتبه و «EPS» آن نیز ۱۸ ریال در آخرین صورت‌های مالی درج شده است. براساس اطلاعات گردآوری شده، پنج سهامدار عمده بانک پارسیان، شامل «سرمایه‌گذاری تدبیر با 100.8درصد، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو با 5.970درصد، سرمایه‌گذاری سمند با 5.740درصد، مهرآفرینان دوران با 4.990درصد و توسعه اقتصادآینده‌سازان با 4.990درصد» است.

 بانک پاسارگارد

در سویی دیگر، نماد معاملاتی بانک پاسارگارد از روز دوم آذر ماه ۹۵ تاکنون در بازار سهام متوقف شده است و ناظر بازار سهام در آخرین اطلاعیه درباره این بانک اعلام کرده که نماد بانک پاسارگارد به‌دلیل ابهام در ارائه اطلاعات متوقف شده است. همچنین آخرین وضعیت بانک پاسارگارد در تالار شیشه‌یی نیز نشان می‌دهد «P/E» سهام این شرکت بانکی، 6.09 مرتبه و «EPS» آن نیز ۱۶۴ ریال در آخرین صورت‌های مالی درج شده است. براساس این گزارش، پنج سهامدار عمده بانک پاسارگارد، شامل «سرمایه‌گذاری پارس آریان با 7.170درصد، نیک‌اندیشان سروش فجر با 4.780درصد، هوردادرایان با 4.630درصد، سام گروه با 3.750درصد و میلادگسترنوآوران با 3.690درصد» است.

 بانک تجارت

علاوه بر این، براساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران، نماد معاملاتی بانک تجارت از روز بیست و هفتم تیر ماه ۹۶ تاکنون به علت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه برای تصویب صورت‌های مالی در بازار سهام متوقف شده است و پس از برگزاری مجمع این شرکت که در ۱۸ دی ماه سال جاری انجام شد، می‌توان انتظار داشت که در آینده‌یی نزدیک شاهد رفع توقف نماد آن در بورس باشیم. لازم به ذکر است، آخرین وضعیت بانک تجارت در بازار سهام نیز نشان می‌دهد «P/E» سهام این شرکت بانکی، منفی (9.05) مرتبه و «EPS» آن نیز منفی (۶۶) ریال در آخرین صورت‌های مالی درج شده است. بر این اساس، پنج سهامدار عمده بانک تجارت، شامل «دولت با ۱۷درصد، سرمایه‌گذاری صبا تامین با 7.640درصد، سازمان خصوصی‌سازی با 4.990درصد، سرمایه‌گذاری استان تهران با 4.060درصد و سرمایه‌گذاری استان خراسان‌رضوی با 3.240درصد» است.

 توقف ۱۱ نماد غیربانکی

گفتنی است علاوه بر توقف نماد چهار بانک در بورس، براساس آمارهای موجود نماد معاملاتی ۱۱شرکت دیگر نیز از مدت‌ها پیش تا به امروز در بازار سهام متوقف شده‌اند. بر این اساس، نماد شرکت‌های «کنتورسازی، سیمان بهبهان، بهنوش ایران، صنایع آذر، کاشی و سرامیک حافظ، تامین ماسه ریخته‌گری، ‌های وب، سرمایه‌گذاری البرز، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، سرمایه‌گذاری صنعت نفت و سرمایه‌گذاری نیرو با دلایلی همانند «افشای اطلاعات مالی، برگزاری مجمع و...» در بورس متوقف شده و عملا سرمایه‌های سهامداران به روی این سهم‌ها بلوکه شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران