شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116289 | |

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس از عضویت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در «انجمن بین‌المللی آموزش سرمایه‌گذاران» خبر داد و گفت:

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس از عضویت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در «انجمن بین‌المللی آموزش سرمایه‌گذاران» خبر داد و گفت: مقرر شد تا شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس به‌عنوان نماینده سازمان بورس و بازار سرمایه ایران در این انجمن فعالیت کند. یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: در سفر اخیر نماینده سازمان به کشور مراکش برای حضور در نشست «کمیته منطقه‌یی آفریقا-خاورمیانه آیسکو»، موضوع تغییر عضویت سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت. مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: نماینده سازمان در جلسه هیات‌مدیره این انجمن که به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، حضور یافت و اقدامات موثر و مثبت بازار سرمایه در حوزه آموزش سرمایه‌گذاری را برای اعضای هیات‌مدیره ارائه کرد. به گزارش سنا، یاسر فلاح ادامه داد: در پایان این جلسه و پس از آنکه نماینده سازمان بورس به سوالات اعضای هیات‌مدیره این انجمن پاسخ داد، مقرر شد که شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس به‌عنوان نماینده سازمان بورس و بازار سرمایه ایران در این انجمن فعالیت کند.

گفتنی است «انجمن بین‌المللی آموزش سرمایه‌گذاران» نهادی است منحصر به فرد که در سال 2005 با هدف ارتقای برنامه‌های آموزش سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی و عمومی و نیز ارائه برنامه کارا در سراسر دنیا ایجاد شده است. در واقع این انجمن را می‌توان به‌عنوان اتاقی پایاپای برای تبادل ایده‌ها و اطلاعات در میان حوزه‌های مختلف دانست که هدف آنها ارائه و توسعه برنامه‌های آموزشی در حوزه سرمایه‌گذاری است. این انجمن به‌طور مداوم مورد حمایت آیسکو بوده و همیشه برنامه‌های آموزشی آن توسط آیسکو تبلیغ می‌شود. این انجمن در نشست اخیر گروه G2 آلمان مورد حمایت و تایید واقع شد. از جمله مدیران مهمی که در این انجمن فعالیت می‌کنند، می‌توان به پل اندروز دبیرکل وقت آیسکو، اشاره کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، چشم‌انداز این انجمن، ترویج و ایجاد استانداردهای بالا برای ارائه بهترین و موثرترین آموزش‌های سرمایه‌گذاری در سراسر جهان و هدف آن کمک به سرمایه‌گذاران برای آشنایی و درک بهتر ریسک‌ها، فرصت‌ها و روندهای مرتبط با انواع سرمایه‌گذاری‌هاست. مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: تعیین بهترین شیوه برای آموزش سرمایه‌گذاری برمبنای استانداردهای جهانی، ارائه خدمات به‌عنوان اتاق پایاپای برای تبادل اطلاعات و ایده‌ها میان ارائه‌دهندگان برنامه‌های آموزش سرمایه‌گذاری و ترغیب برای ایجاد، رشد و بهبود اثربخشی جامع برنامه‌های آموزش سرمایه‌گذاری، از اصول مهم این انجمن به‌شمار می‌روند. مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با بیان اینکه اعضای این انجمن با شرکت در جلسات عضویت، کنفرانس‌ها و گروه‌های کاری مجازی، این امکان را خواهند داشت تا با یکدیگر تعاملات سازنده و کارا داشته باشند و از فعالیت‌ سایر افرادی که در حوزه آموزش سرمایه‌گذاری فعال هستند مطلع شوند، گفت: مشارکت‌ در این انجمن قطعا به ارتقا و توسعه فعالیت اعضا در زمینه‌های متفاوت همچون محتوا، روش‌ها، ارائه و ارزیابی ابزارها برای برنامه‌های آموزشی این حوزه منجر می‌شود.

مشاور رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه این فعالیت‌ها برای سازمان‌هایی که تلاش دارند آموزش‌های حوزه سرمایه‌گذاری را برنامه‌ریزی، توسعه یا ارتقا دهند، باید از اهمیت ویژه‌یی برخوردار باشد، گفت: یکی از وظایف اصلی این انجمن را می‌توان توسعه و ترویج استانداردها و ارائه بهترین شیوه آموزشی در زمینه سرمایه‌گذاری دانست. به اعضای انجمن، کدی تحت عنوان «کد عمل» اختصاص دارد که از طریق آن به ارائه خدمات در قالب استاندارد جهانی اقدام می‌کنند.

تایید «کد عمل» از سوی انجمن، پیش‌نیاز ورود و عضویت اعضاست. به‌تعبیر دیگر عضویت در این انجمن بیانگر دارا بودن استاندارد بالا برای برنامه‌های آموزش سرمایه‌گذاری اعضای آن است و تنها اعضا ازجمله شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس مجوز استفاده از کد مزبور را خواهند داشت. یاسر فلاح تصریح کرد: امید می‌رود با عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در این نهاد مهم بین‌المللی، حجم سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران افزایش یابد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران