شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112727 | |

از جمله رویدادهای مهم این بازار در روز گذشته، آغاز پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی فروردین چهارم برای تامین مالی جهت طرح تحول سلامت با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال در نماد معاملاتی «سلامت 6» بود که در روز نخست از مهلت سه‌روزه،

 سقف‌شکنی دوباره آیفکس

 از جمله رویدادهای مهم این بازار در روز گذشته، آغاز پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی فروردین چهارم برای تامین مالی جهت طرح تحول سلامت با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال در نماد معاملاتی «سلامت 6» بود که در روز نخست از مهلت سه‌روزه، بیش از 2میلیون ورقه به ارزش بالغ‌بر 2هزار میلیارد ریال از مجموع 20 میلیون ورقه «سلامت 6»، پذیره‌نویسی شد. شاخص کل فرابورس ایران در آخرین روز کاری هفته منتهی به 24 آذرماه با 11 پله صعود، سقف جدیدی را شکست و تحت تاثیر مثبت از جانب سه نماد «مارون»، «هرمز» و «ذوب» با سبزپوشی در ارتفاع 1042 واحدی قرار گرفت. براین اساس، به موازات صعود آیفکس در روز چهارشنبه 22 آذرماه، شاهد افزایش چشمگیر حجم و رشد ارزش مبادلات فرابورس با دادوستد بیش از 906 میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ‌بر 4هزار و 110 میلیارد ریال در بازارهای 9 ‌گانه فرابورس بودیم. در این میان بازارهای اول و دوم میزبان جابه‌جایی بیش از 731 میلیون سهم به ارزش بالغ بر یک‌هزار و 91 میلیارد ریال بودند که حدود نیمی از این میزان حجم و ارزش به نماد «ذوب» اختصاص یافت. معاملات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال افزون بر 157 میلیون سهم به ارزش بیش از 233 میلیارد ریال در بالغ‌بر 14هزار نوبت دادوستدی منتهی شد. معامله‌گران در بازار اوراق با درآمد بیش از 2میلیون ورقه را دست به دست کردند که ارزش بیش از 2هزار و 586 میلیارد ریالی را به دنبال داشت. در تابلو تسهیلات مسکن نیز خریداران و فروشندگان اوراق تسه، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در نماد تسه 9608 مربوط به اوراق حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان‌ماه 96 رقم زدند. در مجموع تابلو تسهیلات مسکن در آخرین روز کاری هفته میزبان مبادله افزون بر 71هزار ورقه به ارزش بیش از 53میلیارد ریال بود.

 معامله ۴۷هزار تنی در تالار نقره‌ای

در سویی دیگر، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه، شاهد دادوستد ۴۷هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب‌آهن اصفهان بود. همچنین، طی این روز و در تالار مذکور ۲۰ تن بیلت آلومینیوم شرکت ایرالکو نیز معامله شد. افزون بر این، تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز طی روز چهارشنبه معامله ۳هزار و ۷۵۳ تن قیر، ۹۴ تن مواد پلیمری، ۹هزار و ۸۳۲ تن مواد شیمیایی، ۷هزار تن لوب‌کات، ۹هزار و ۴۰۰ تن وکیوم باتوم، ۳۶۸ تن روغن پایه و ۵۱۰ تن گوگرد را تجربه کرد. شایان ذکر است ۱۳هزار و ۱۰۰ تن انواع قیر نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت. براین اساس، تالار محصولات کشاورزی نیز در این روز شاهد معامله ۳۰۰ تن روغن آفتابگردان، ۲هزار و ۷۰۰ تن سبد گندم، ۲۲هزار و ۲۵۰ تن گندم خوراکی، ۳هزار تن گندم دوروم و ۲۰هزار قطعه جوجه یک روزه بود. علاوه براین ۴۳۱ تن ذرت دانه‌یی نیز در قالب طرح قیمت تضمینی در تالار محصولات کشاورزی معامله شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران