شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111364 | |

عرضه بلوک 13درصدی سرمایه‌گذاری ملی ایران: سازمان خصوصی‌سازی، امروز بلوک 13درصدی سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران را از طریق بورس و اوراق بهادار واگذار می‌کند.

عرضه بلوک 13درصدی سرمایه‌گذاری ملی ایران: سازمان خصوصی‌سازی، امروز بلوک 13درصدی سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران را از طریق بورس و اوراق بهادار واگذار می‌کند. علاوه بر این، بلوک 13.02 درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران (سما) به ارزش کل پایه 1914میلیارد و 34میلیون و 859 هزار و 100ریال توسط سازمان خصوصی‌سازی در بورس و اوراق بهادار عرضه می‌شود. همچنین این بلوک 13.02درصدی، 911میلیون و 455هزار و 171 سهم شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را شامل می‌شود که به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه 49درصد به شرط آنکه از مبلغ 2100ریال کمتر نباشد، روی میز فروش می‌رود. همچنین مبلغ سپرده شرکت در این مزایده 57میلیارد و 421میلیون و 45 هزار و 773ریال تعیین شده است و خریدار باید 40 درصد مبلغ پیشنهادی خود را به صورت نقد طی 20 روزکاری پس از قطعیت معامله به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کند و بقیه را در مدت 2 سال به صورت قسطی بپردازد. گفتنی است، سرمایه‌گذاری مستقیم یا مشارکت در ایجاد، توسعه و راه‌اندازی طرح‌های تولیدی شرکت‌های خدماتی، موسسات کارگزاری، خرید و فروش سهام شرکت‌های تولیدی و خدماتی و... عنوان مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را تشکیل می‌دهند.

استقبال از پیشنهادهای ایران در اجلاس ACG2017: اجلاس شرکت‌های سپرده‌گذاری جهان (WFC) همزمان با مجمع عمومی گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه در هنگ‌کنگ برگزار شد که نمایندگان شرکت سپرده‌گذاری در این اجلاس حضور یافتند و رایزنی‌هایی را برای توسعه همکاری‌ها با نمایدگان یورو کلیر (Euroclear) و شرکت‌های سپرده‌گذاری روسیه، تایوان و کره‌جنوبی انجام دادند. پیشنهادهای ایران در حوزه شفافیت مالی و تبدیل ACG به یک سازمان مهم بین‌المللی در بیست و یکمین اجلاس گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه مورد استقبال اعضا قرار گرفت. همچنین اجلاس سالانه ACG2017 در هنگ‌کنگ برگزار شد و محمدرضا محسنی برای نخستین‌بار به عنوان عضو کمیته اجرایی این نهاد بین‌المللی در جلسات این گروه شرکت کرد و با حمایت ایران، پاکستان به عنوان نایب‌رییس هیات‌مدیره برگزیده شد. در این اجلاس مدیرعامل سمات گزارش جامعی از نحوه برگزاری بیستمین مجمع عمومی شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه (ACG20) در تهران و نتایج و دستاوردهای آن را برای حاضران تشریح کرد و خواستار ایجاد شفافیت بیشتر در نحوه هزینه‌کرد و درآمدهای ACG شد که این پیشنهادها مورد استقبال اعضا قرار گرفت. بر اساس این گزارش، تبدیل گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه به یک سازمان مهم بین‌المللی برای افزایش فعالیت‌هایش در بازارهای مالی جهان مهم‌ترین مصوبه اجلاس این نهاد بین‌المللی بود که پیشنهادهای ایران در کمیته اجرایی درباره انعقاد معاهده چند جانبه و تایید ACG از سوی حکومت‌ها و پارلمان‌های کشورهای عضو مورد توجه اعضا قرار گرفت. همچنین محسنی مدیرعامل و حسین فهیمی رییس هیات‌مدیره شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حاشیه این اجلاس، جلسات جداگانه‌یی را با اعضای کمیته اجرایی ACG برگزار کردند تا این شرکت بتواند فعالیت‌های بین‌المللی خود را با اعضای این گروه افزایش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران