شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گفته بهادر بیژنی زمانی که نام بورس ایران در فهرست اعضای عادی آیسکو ذکر شود، سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌یابند که بورس ما از استانداردهای لازم برخوردار است.

به گفته بهادر بیژنی زمانی که نام بورس ایران در فهرست اعضای عادی آیسکو ذکر شود، سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌یابند که بورس ما از استانداردهای لازم برخوردار است.

جانشین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در جذب سرمایه‌گذاری خارجی از ادامه مذاکرات مسوولان بازار سرمایه کشور با بورس هنگ‌کنگ برای اتصال به این بازار خبر داد. بهادر بیژنی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه گفت: در حوزه دوال لیستینگ (Dual listing)، بورس تهران تلاش‌های جدی دارد، انجام می‌دهد و محدود به بورس استانبول نیست؛ به نحوی که اخیرا وارد مذاکرات جدی با بورس هنگ‌کنگ شده‌ایم و سازمان بورس و اوراق بهادار هم به عنوان نهاد ناظر کمک می‌کند که این کار انجام شود.

وی افزود: حدود 45روز پیش جلسه‌یی را در جاماییکا با رییس نهاد ناظر بازار سرمایه هنگ‌کنگ برگزار کردیم که البته ایشان رییس آیسکو هم هست؛ لذا بحث تبدیل عضویت ما از عضویت پیوسته به عادی نیز با شدت تمام در حال پیگیری و انجام است.

به گفته بیژنی هم‌اکنون انگلیس، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، یونان و نهاد ناظر کبک در کانادا پرونده ما را در دست بررسی دارند تا عضویت «پیوسته» بورس ایران به عضویت «عادی» تبدیل شود.

جانشین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در جذب سرمایه‌گذاری خارجی، با بیان اینکه بیشترین کارکرد این تبدیل عضویت، نزدیک شدن بورس ایران به استانداردهای جهانی است، افزود: در صورت تبدیل وضعیت ایران در آیسکو، همکاری با بورس‌های دنیا توسعه خواهد یافت.

بیژنی اظهار داشت: مذاکرات و تبادل اطلاعات و پرسش و پاسخ‌ها در این مسیر به‌طور جدی در حال پیش رفتن است و زمانی که نام بورس ایران در فهرست اعضای عادی آیسکو ذکر شود، سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌یابند که بورس ما از استانداردهای لازم برخوردار است.

وی با بیان اینکه تاثیر این استانداردها فراتر از بخش بین‌الملل است و در قوانین و مقررات داخلی هم دیده خواهد شد، گفت: به این ترتیب اگر مثلا سهامداران عدالت وارد بازار سرمایه شوند، بحث شفافیت آنها، حاکمیت شرکتی و استانداردها به ما کمک می‌کند که بتوانیم در این حوزه‌ها با قدرت بیشتری عمل کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران