شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خوزستان|معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بررسی‌ها حاکی از این است در صورتی که کشوری نتواند ضریب نفوذ قرنطینه را به بیش از ۶۲.۵ درصد برساند، اپیدمی در آن کشور برای هفته‌ها و ماه‌ها ادامه خواهد داشت.

خوزستان|معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بررسی‌ها حاکی از این است در صورتی که کشوری نتواند ضریب نفوذ قرنطینه را به بیش از ۶۲.۵ درصد برساند، اپیدمی در آن کشور برای هفته‌ها و ماه‌ها ادامه خواهد داشت.دکتر شاپور مسعودی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی‌ها حاکی از این است در صورتی که کشوری نتواند ضریب نفوذ قرنطینه را به بیش از ۶۲.۵ درصد برساند، اپیدمی در آن کشور برای هفته‌ها و ماه‌ها ادامه خواهد داشت. این در حالی است که اکنون در کشور ما وضعیت نفوذ قرنطینه با عدد ۶۲.۵ درصد بسیار متفاوت است. اگر کشور چین در کنترل شیوع کرونا موفقیت دارد، به دلیل قرنطینه شدید است. در چین اگر فردی بدون مجوز از منزل خارج شود، دستگیر می‌شود.

مسعودی‌فر گفت: وضعیت کنونی ما نگران‌کننده است. در حال حاضر در آستانه نوروز هستیم و هر ساله شاهد تردد مسافران نوروزی هستیم و قطعا امسال نیز درصدی از این افراد سفر نوروزی خواهند داشت.ویروس کرونا بزرگ و کوچک نمی‌شناسد. اگر به ماندن در خانه توجه نشود، در روزهای آینده و به ویژه بعد از تعطیلات عید، وضعیت شیوع ویروس کرونا به‌شدت وخیم خواهد شد.مسعودی‌فر گفت: اگر در کشوری به قرنطینه خانگی توجه نشود، بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور در طول چندین ماه به کروناویروس مبتلا خواهند شد و مرگ و میر وحشتناکی رخ می‌دهد و تخریب زیرساخت‌های توسعه و پیشرفت کشور اتفاق می‌افتد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران