شماره امروز: ۵۴۷

استاندار گیلان در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا:

| | |

در شرایطی که دولت و نهادهای مسوول تلاش می‌کنند تا به مطالبات و ذغذغه‌های مردم این استان پاسخ مناسبی داده شود

در شرایطی که دولت و نهادهای مسوول تلاش می‌کنند تا به مطالبات و ذغذغه‌های مردم این استان پاسخ مناسبی داده شود اما استاندار گیلان معتقد است: نیازمند حمایت‌های بیشتری در زمینه تامین و ارسال تجهیزات مورد نیاز درمانی از جمله اقلام محافظت شخصی برای پرسنل بیمارستانی و نیز تخت‌های ICU و دستگاه ونتیلاتور ثابت هستیم.

 ارسلان زارع دیروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان با حضور ایرج حریرچی نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا افزود: حمایت‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و قدرشناسی از مجموعه کادر درمانی که خدمت به مردم اولویت اصلی آنان است، برای ما ارزشمند بوده اما با توجه به گستره شیوه نیازمند کمک‌های بیشتر و گسترده‌تری هستیم.

وی با اشاره همراهی و همکاری درمانگاه‌های فرهنگیان، ناجا، سپاه و ارتش در درمان و بستری بیماران کرونایی گفت: در روزهای نخست ۵۰۰ تخت برای بیماران کرونایی درنظرگرفته شده بود که با مشارکت بیشتر بخش خصوصی، این تعداد به دو هزار تخت افزایش پیدا کرد. وی بر ضرورت تقویت کادر درمانی و اعزام پزشکان عمومی و متخصصان مورد نیاز از جمله در بخش‌های عفونی، طب اورژانس و بیهوشی و نیز پرستار از استان‌های کمتر درگیر با این بیماری شد. زارع تصریح کرد: گیلان به لحاظ زیرساخت‌های بهداشت و درمان و به تبع آن کادر درمانی از متوسط کشوری پایین‌تر است.

وی به تصمیم موثر دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر مبنی بر احداث بیمارستان‌های جدید اشاره کرد و افزود: در سفر اسفندماه سال گذشته رییس‌جمهوری به گیلان، بیمارستان لاهیجان به بهره‌برداری رسید و بیمارستان تازه‌ساز تالش نیز از هفته گذشته بیمار پذیرش کرده و لنگرود نیز تا هفته آینده تحویل موقت می‌شود.

زارع به اختصاص اعتبارهای موردنیاز و تامین نقدینگی از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه علوم پزشکی اشاره و اضافه کرد: انتظار حمایت‌های بیشتری درخصوص ارسال تجهیزات موردنیاز از قبیل اقلام محافظت شخصی و تخت‌های‌ آی‌سی‌یو داریم. وی همچنین خواستار تامین بیشتر داروهای مورد نیاز بیماران کرونا از سوی وزارت بهداشت شد. در ادامه با اشاره به اجرای طرح بسیح ملی مبارزه با کرونا در استان افزود: تا روز چهارم اجرای این طرح حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان پایش شدند.وی ابراز امیدواری کرد: این طرح تا ۲۵ اسفندماه به انجام رسیده و تمام جمعیت استان پایش شوند. نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا نیز در این جلسه گفت: شناسایی دقیق بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا و بررسی دقیق اطرافیان آنان، یک امر ضروری است که طرح بسیج ملی مبارزه با این بیماری، قابلیت اجرای آن را دارد. حریرچی با اشاره به تراکم جمعیت در استان گیلان و لزوم کاهش میزان تماس و ارتباط مردم با یکدیگر تصریح کرد: جداسازی بیماران آلوده با دیگران به‌ویژه خانواده‌های آنان در جهت قطع زنجیره گسترش شیوع ویروس کرونا مهم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران