شماره امروز: ۵۴۷

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد

| | |

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: طبق آمار ۱۱ ماهه سال ۹۸ عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر شرق استان در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۳ درصدی داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: طبق آمار ۱۱ ماهه سال ۹۸ عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر شرق استان در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۳ درصدی داشته است. حمیدرضا محمدحسینی با شاره به عملکرد یازده‌ماهه سال جاری اظهار داشت: طی این مدت در مجموع ۱ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۱۳۷ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد. وی افزود: در مدت زمان یاد شده میزان ۹۶۱ هزار و ۶۳۴ تن کالای غیرنفتی و ۹۳ هزار و ۶۱۶ تن کالای نفتی از این بنادر صادر شده که در بخش غیرنفتی ۱۶ درصد و نفتی نیز ۱۴۷ درصد رشد به ثبت رسیده است.

محمد حسینی خاطرنشان کرد: ۴۴ هزار و ۵۹۸ تن کالای غیر نفتی از بنادر یاد شده به کشورهای حوزه خلیج فارس طی یازده ماه سال ۹۸ صادر شده که نسبت به سال گذشته رشد ۹ درصدی را در مواد غیرنفتی شاهد می‌باشیم. این مقام مسوول به میزان سفرهای دریایی نیز طی مدت یاد شده اشاره کرد و افزود: ۳ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۹۲۱ نفر مسافر از بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز جابه‌جا شده‌اند که در این حوزه آمارها رشد ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: طی یازده ماه امسال تعداد ۵۴ هزار و ۲۶۳ نفر مسافر در مسیرهای دریایی بین بندر شهید باهنر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابه‌جا شده است.

محمد حسینی در پایان حمل و نقل کالا را به وسیله کانتینر یکی از موارد مهم در دستور کار برشمرد و گفت: طی یازدهم ماهه سال جاری مجموعاً ۲۷ هزار و ۴۶۹ (TEU )کانتینر در بندر شهید باهنر جابه‌جا شده است.

لازم به ذکر است، محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی، معدنی، پروتئینی و ساختمانی از جمله کالاهای است که از طریق بنادر شرق استان به کشورهای هدف صادر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران