شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت بهره‌برداری متروی تهران و شبکه امید با هدف آموزش‌های شهروندی برای استفاده صحیح از مترو امضا شد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت بهره‌برداری متروی تهران و شبکه امید با هدف آموزش‌های شهروندی برای استفاده صحیح از مترو امضا شد.

به گزارش «تعادل» از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، تفاهم‌نامه همکاری دیروز با حضور فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مهدی سالم مدیر شبکه امید و معاونین و مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و شبکه امید منعقد شد. در ابتدای این مراسم نوبخت ضمن تبریک ایام دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: متروی تهران و حومه با ظرفیت حدود دو میلیون مسافر در طول روز بزرگ‌ترین متولی حمل و نقل ریلی درون شهری در پایتخت است. وی تصریح کرد: متروی تهران بستر مناسبی برای اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندی دارد و با همکاری متولیان فرهنگی می‌توانیم در راستای اعتلای اهداف کشور و نظام گام‌های موثری‌ برداریم. نوبخت با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته تعداد ظرفیت‌های مسافری متروی تهران دو برابر شده است افزود: در سال ۹۶ روزانه ۱۴۰۰ اعزام قطار انجام می‌شد که این آمار در حال حاضر به ۲ هزار و ۲۴۰ حرکت رسیده است. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بیشتر از پیش بتوانیم در راستای تشویق بیشتر مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی گام‌برداریم چرا که قشر زیادی از مسافران مترو که نوجوانان هستند و از این طریق می‌توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت آموزش شهروندی قرار گیرند. وی گفت: در حال حاضر متروی تهران سرآمد و الگوی انتقال‌دهنده تکنولوژی در دیگر شهرهای کشور است و در رتبه ۱۵ در میان کشورهای دنیا قرار دارد که این دستاورد بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران است. مدیر شبکه امید نیز ضمن قدردانی از نگاه فرهنگی حاکم در متروی تهران گفت: ‌متروی تهران می‌تواند بستر مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی به خصوص برای قشر نوجوان باشد زیرا تعداد زیادی از مسافران مترو در طول روز نوجوانان هستند و آموزش شهروندی در این سن می‌تواند این قشر آسیب پذیر را مسوولیت پذیر و اجتماعی بار آورد. سالم با اشاره به اینکه اگر نوجوان با عملیات فرهنگی، مسوولیت اجتماعی و رفتار فرهنگی را آموزش ببیند آینده بهتری خواهد داشت افزود: امیدواریم متروی تهران با امضای این تفاهم نامه ابزارهای رسانه‌ای بیشتری را در اختیار رسانه ملی قرار دهند تا با کمک این ابزارها، ‌در راستای تولید برنامه‌های مشترک ویژه نوجوانان گام‌ برداریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران