شماره امروز: ۵۴۷

در دومین روز حضور محمد مخبر در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان عنوان شد

| | |

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام در دومین روز سفر خود به سیستان و بلوچستان از روستاهای سیل‌زده چابهار و کنارک بازدید و با مردم این مناطق دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام در دومین روز سفر خود به سیستان و بلوچستان از روستاهای سیل‌زده چابهار و کنارک بازدید و با مردم این مناطق دیدار و گفت‌وگو کرد. مخبر که از عصر دیروز وارد چابهار شده، بلافاصله پس از رسیدن با حضور در برخی روستاهای آسیب‌دیده از نحوه امدادرسانی نیروهای جهادی ستاد اجرایی فرمان امام بازدید کرد.

وی چهارشنبه نیز ضمن بازدید از روستاهای سیل‌زده شهرستان چابهار از جمله دشتیاری و عورکی و گفت‌وگو با مردم آسیب‌دیده این مناطق در جمع خبرنگاران گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان برای امداد، جبران خسارات و ایجاد اشتغال در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اختصاص دادیم. وی افزود: در وهله اول تمام امکانات ستاد اجرایی فرمان امام از لحظه وقوع سیل بر امدادرسانی به مردم و تخلیه منازل آنها از سیلاب بسیج شده و تا فردا تعداد اکیپ‌های جهادی ما به ۵۰ اکیپ می‌رسد، محموله‌های دارویی، غذایی و اقلام ضروری ستاد اجرایی هم همچنان در حال توزیع در ۹ نقطه آسیب‌دیده استان است. مخبر با اعلام حضور دو کاروان سلامت متشکل از پزشکان جهادی ستاد اجرایی در مناطق سیل‌زده گفت: هم‌اکنون ۲ کاروان سلامت احسان برای ارایه خدمات تخصصی پزشکی و درمانی در سیستان و بلوچستان حضور دارند. مخبر با اشاره به برنامه‌های ستاد برای هفته‌های آینده گفت: با توجه به اینکه اغلب مردم این مناطق خانه و دام و شغل خود را از دست داده‌اند، ما تصمیم گرفتیم پس از عادی شدن وضعیت زندگی مردم و تخلیه خانه‌ها و زمین‌ها از سیلاب، اقدام به اهدای دام سبک و بسته‌های لوازم‌خانگی به مردم آسیب‌دیده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی را هم به‌زودی در این مناطق اجرا می‌کنیم تا گرفتاری مردم مرتفع شود.

مخبر تأکید کرد: تا آخرین لحظه رفع مشکلات مردم و عادی شدن وضعیت زندگی، نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی در کنار سیل‌زده‌ها خواهند ماند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام دیروز پس از حضور در چابهار، بلافاصله در نقاط سیل زده حاضر شد و ضمن بازدید ازاین نقاط بامردم گفت‌وگو کرد. محمد مخبر درجمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ازاولین لحظه وقوع سیل، نیروهای جهادی ستاد اجرایی در ۹نقطه مستقر وبه ارایه خدمات وتوزیع اقلام ضروری وغذایی پرداختند. وی افزود: استقرار دو کاروان سلامت برای ارایه خدمات درمانی و ارسال لجن کش‌ها برای تخلیه خانه مردم ازسیلاب ازدیگر اقدامات ستاد است. مخبر خاطرنشان کرد: پس از پایان مراحل امدادرسانی به آسیب‌دیدگان، دام سبک وبسته لوازم خانگی اهدا و دربازسازی منازل آسیب‌دیده کمک خواهیم کرد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به نابود شدن اشتغال بسیاری از روستاییان این مناطق گفت: در ماه‌های آینده ۳هزارطرح اشتغال زایی درسیستان وبلوچستان اجرا خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران