شماره امروز: ۵۴۷

| | |

چهارمحال و بختیاری|رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم توجه بیشتر به حوزه گردشگری استان گفت:

چهارمحال و بختیاری|رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم توجه بیشتر به حوزه گردشگری استان گفت: تقویت زیرساخت‌های بخش گردشگری در افزایش رونق حوزه‌های مختلف استان نقش مستقیم دارد و این زیرساخت‌های باید تقویت شود. علی شهریارپور دیروز در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: پیگیری جذب اعتبارات برای اجرای طرح‌های گردشگری استان در دستورکار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گیرد. وی افزود: تقویت بخش گردشگری به عنوان یک ظرفیت مهم در چهارمحال و بختیاری می‌تواند روند افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استان را شتابان کند. شهریارپور تصریح کرد: اختصاص ردیف‌های ملی اعتباری برای اجرای سریع‌تر طرح‌های مرتبط با ۱۴ منطقه نمونه گردشگری و طرح جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری مصوب سفر رییس‌جمهوری و هیات دولت به استان در مرداد ۱۳۹۳ نیاز به پیگیری جدی‌تری دارد.

وی یادآور شد: با توجه به کمبود شدید منابع اعتباری استانی، تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای برخی طرح‌های گردشگری مرتبط با توسعه شهرستان‌های ۱۰گانه چهارمحال و بختیاری باید با همکاری مسوولان ارشد استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از طریق مسوولان ملی پیگیری شود.رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: پیگیری برای افزایش سهمیه اعتبارات شهرستانی گردشگری از محل ۱۰ درصد اختیار فرمانداران شهرستان‌های استان می‌توان به رونق این حوزه کمک کند. وی گفت: مدیران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری برای بازدید و سرکشی از طرح‌های مرتبط با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آمادگی دارند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران