شماره امروز: ۵۴۷

عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پروژه زیرساختی فناوری اراک آغاز شد

| | |

آیین کلنگ‌زنی احداث پروژه فیبر نوری به طول ۵۰ کیلومتر به عنوان بزرگ‌ترین پروژه زیرساختی فناوری در همکاری مشترک با شهرداری و شرکت ایرانسل در راستای ارتقا شهر هوشمند

آیین کلنگ‌زنی احداث پروژه فیبر نوری به طول ۵۰ کیلومتر به عنوان بزرگ‌ترین پروژه زیرساختی فناوری در همکاری مشترک با شهرداری و شرکت ایرانسل در راستای ارتقا شهر هوشمند اراک با حضور شهردار، اعضای شورا و مدیران استانی برگزار شد .

به‎دنبال هوشمندسازی شهرهای مختلف در سراسر دنیا، این پروژه به عنوان نخستین بستر زیرساختی برای نیل به شهر هوشمند و الکترونیک به‌شمار می‌رود؛ پس از بهره‌برداری از این پروژه، خدمات الکترونیکی مجموعه مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف به شهروندان فزونی می‌یابد تا مردم به‌راحتی عمده امور خود را در سطح شهر در حوزه مدیریت شهری به‌صورت الکترونیکی و سهل انجام دهند.در کنار اتفاقات بزرگِ حوزه عمرانی که در سطح شهر در حال انجام بوده، به‌کارگیری از تکنولوژی‌های روز دنیا برای رفاه حال مردم، چشم‌انداز مهم شهرداری اراک در آینده است.

این مراسم با حضور مهدی رضایی، معاون پروژه ایرانسل، محمد کریم شفیعی شهردار اراک، ابوالفضل عسکری رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک، زهرا آخانی معاون تحول و نوسازی استان مرکزی، سعید فرخی معاون اقتصادی استاندار و جمعی از اعضای شورای شهر و معاونان شهرداری اراک، برگزار شد.

پیش از این ایرانسل و شهرداری اراک تفاهم‌نامه‌ای برای «توسعه زیرساخت‎های فیبرنوری شهر اراک» امضا کرده بودند.

معاون پروژه ایرانسل در این مراسم با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برای ارایه خدمات دیجیتال به مشترکان، گفت: «ما با هدف ارایه بهتر خدمات به مشترکان و همچنین ارتقای پهنای باند دیتا در این پروژه همکاری می‌کنیم.»

وی همچنین ادامه داد: «این شبکه، زیرساختی را فراهم خواهد کرد تا بتوانیم خدمات پایدار و با کیفیت بالاتری را در سطح شهر اراک داشته باشیم، چرا که نسل‌های بعدی تکنولوژی مثل 5G، بیش از پیش به شبکه فیبر نوری نیازمند است.»

شهردار اراک نیز ضمن اشاره به حمایت‌های شورای شهر اراک برای هوشمندسازی شهر گفت: «با توجه به مذاکرات صورت گرفته و برنامه‌هایی که مد نظر قرار گرفته است، مطمئناً ایرانسل با همکاری در این پروژه می‌تواند در آینده خدمات بهتری در زمینه شهر هوشمند نیز به ما ارایه دهد.»

شفیعی شهردار اراک گفت: عملیات اجرایی احداث پروژه فیبر نوری به طول ۵۰ کیلومتر به عنوان بزرگ‌ترین پروژه زیرساختی فناوری در همکاری مشترک با شهرداری و شرکت ایرانسل در راستای ارتقا شهر هوشمند اراک با حضور شهردار، اعضای شورا و مدیران استانی آغاز شد.

شفیعی اظهار کرد: به‎دنبال هوشمندسازی شهرهای مختلف در سراسر دنیا، این پروژه به عنوان نخستین بستر زیرساختی برای نیل به شهر هوشمند و الکترونیک به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: پس از بهره‌برداری از این پروژه، خدمات الکترونیکی مجموعه مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف به شهروندان فزونی می‌یابد تا مردم به‌راحتی عمده امور خود را در سطح شهر در حوزه مدیریت شهری به‌صورت الکترونیکی و سهل انجام دهند.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: در کنار اتفاقات بزرگِ حوزه عمرانی که در سطح شهر در حال انجام بوده، به‌کارگیری از تکنولوژی‌های روز دنیا برای رفاه حال مردم، چشم‌انداز مهم شهرداری اراک در آینده است.

گفتنی است تفاهم همکاری ایرانسل و شهرداری اراک با هدف افزایش کیفیت خدمات و ارتقای پهنای باند دیتای مشترکان ایرانسل در شهر اراک و ایجاد زیرساخت فیبرنوری برای انتقال ترافیک سایت‌های اصلی شرکت ایرانسل در سطح شهر، امضا شد و امروز مراحل اجرایی آن در فاز نخست، افتتاح شده است.

پس از برگزاری چندین جلسه برای مذاکره و بررسی جوانب فنی و اجرایی این همکاری، ایرانسل و شهرداری اراک برنامه‌های خود برای اجرایی شدن این طرح را مورد ارزیابی قرار دادند تا این پروژه ظرف مدت یک سال به بهره‌برداری برسد.

با توجه به مفاد این تفاهم‌نامه، شهرداری اراک به صورت مشارکتی مجوزهای لازم برای این توسعه را صادر خواهد کرد و ایرانسل دانش فنی و تجهیزات لازم برای اجرای شبکه مورد نیاز طرفین را تدارک خواهد دید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران