شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سمنان|معاون اجرایی اشتغال کمیته امداد با تاکید بر اینکه برای توانمندسازی و اشتغال جمعیت تحت پوشش این نهاد نیازمند کمک

سمنان|معاون اجرایی اشتغال کمیته امداد با تاکید بر اینکه برای توانمندسازی و اشتغال جمعیت تحت پوشش این نهاد نیازمند کمک خیران هستیم، گفت: ۴۰۰ هزار خیر کارآفرین در کشور شناخته شده‌اند.

علی‌اکبر خادمی دیروز در جمع اعضای شورای معاونین و مدیران، روسای ادارات، کارکنان اشتغال سراسر استان سمنان بابیان اینکه هم‌اکنون حدود شش و نیم الی هفت میلیون نفر تحت پوشش این نهاد قرار دارند، ابراز داشت: توانمندسازی این افراد قطعاً در دستور کار است اما در فراهم کردن شغل به همراهی سایر نهادها و بهره‌مندی از ظرفیت خیران نیز نیاز دارد.

وی بابیان اینکه ۴۰۰ هزار کارآفرین در کشور شناخته شده‌اند، افزود: کمیته امداد کشور، همکاری با ۲۰ هزار نفر از کارآفرینان را باهدف بهره‌گیری از تجارب این افراد در قالب راهبران شغلی دستور کار خود قرار داده است.

معاون اجرایی اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه تسهیل امور مربوط به توانمندسازی اشتغال به‌ویژه برای دهک‌های پایین جامعه از اهداف مجمع خیرین به شمار می‌رود، ابراز داشت: با توجه به اینکه کارآفرینان عرصه اشتغال از نیاز بازار، خدمات و کالا آگاهی لازم و تجربه کافی برخوردارند لذا این گروه می‌تواند راهنما و الگوی مناسبی برای مددجویان جویای شغل باشد.

خادمی بابیان اینکه تشکیل بانک اطلاعات توانمندی‌های خیران کارآفرین اشتغال باهدف بهره‌برداری از ظرفیت و تجربه این متخصصان عرصه اشتغال ضروری است، تصریح کرد: کانون خیران اشتغال در چارچوب نظام جذب خیرین و کارآفرینان طراحی‌شده و این افراد به عنوان نخبگان حوزه کسب‌وکار محسوب می‌شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران