شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در شرایطی که ایران آسیب‌های فراوانی را در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و...

در شرایطی که ایران آسیب‌های فراوانی را در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و... به دلیل مشکلاتی که در مناطق مرزی کشورهای همسایه وجود دارد، متحمل می‌شود، استاندار سیستان و بلوچستان می‌گوید: ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی با درخواست رییس‌جمهوری و موافقت رهبر معظم انقلاب برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور اختصاص یافته است.احمدعلی موهبتی اظهار کرد: اختصاص این اعتبار برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور سرعت کار را شتاب داده اما کافی نیست. انسداد مرزهای سیستان و بلوچستان از چند سال اخیر آغاز شده و در بخش‌هایی این انسداد به خوبی انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خدمات زیادی برای مقابله با قاچاق در کشور انجام شده که در این استان نیز به روش‌های مختلف از جمله فنس کشی، دیوار، حفر کانال، استقرار سامانه‌های اپتیکی، مخابراتی و افزایش امکانات لجستیکی بوده است.

 وی اظهار کرد: اکنون پنج کارگاه سپاه در سیستان و بلوچستان تجهیز و در حال انسداد مرزهای این استان هستند.موهبتی تصریح کرد: ایران به صورت یکجانبه نمی‌تواند انسداد مرز را انجام دهد که در این زمینه توافقاتی با پاکستان انجام شده که این کشور نیز انسداد مرز را آغاز کرده است.

او ادامه داد: پاکستان با ایجاد موانع سیم خاردار و فنس‌کشی حدود ۵۰ کیلومتر از نوار مرزی را مسدود کرده که اگر این روند ادامه داشته باشد بسیار امیدوار‌کننده خواهد بود.استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مسدود کردن مرز به معنای ممانعت از ارتزاق مرزنشینان نیست بلکه گذرگاه‌های مرزی، پایانه‌ها و مسیرهای قانونی برای تبادل اقتصادی مردمان دو سوی مرز باز است.

وی ادامه داد: امیداوریم هر چه زودتر بازارچه مرزی ریمدان و پیشین در جنوب سیستان و بلوچستان برای تبادل کالا میان مردم دو سوی مرز به‌طور کامل راه‌اندازی شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران