شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گیلان|در شرایطی که موضوع سرقت از برخی حساب‌های بانکی بازتاب‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پیدا کرده بود،

گیلان|در شرایطی که موضوع سرقت از برخی حساب‌های بانکی بازتاب‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پیدا کرده بود، فرمانده انتظامی بندرانزلی از دستگیری فردی که اقدام به برداشت از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ مجید حسینی در جمع خبرنگاران با اعلام خبر دستگیری این سارق گفت: در پی دریافت شکایت از فردی مبنی بر سرقت موجودی حساب بانکی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه برابر رصد و پایش پلیس فتا شهرستان بندرانزلی مشخص شد شخصی با استفاده از بدافزار از حساب بانکی شاکی اقدام به خرید شارژ برای دو خط تلفن همراه کرده است، افزود: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط پلیس فتا متهم شناسایی و با اخذ دستور قضایی دستگیر شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات در حوزه سایبری به دلیل غفلت مردم اتفاق می‌افتد بیان کرد: متهم دستگیر شده که جوانی 18 ساله بود در بررسی فنی پلیس به بزه انتسابی و سرقت از 20 حساب بانکی اعتراف کرد.سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، اظهار کرد: علت اصلی سرقت، عدم دقت مالباخته در حفظ اطلاعات بانکی و استفاده از درگاه‌های جعلی بوده است.  برای ارتقاء ضریب امنیتی فعالیت‌های بانکی در فضای مجازی از رمز دوم یک‌بار مصرف استفاده شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران