شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کاشان| معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه از سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی در ۲۷۷ موقوفه کشور

کاشان| معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه از سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی در ۲۷۷ موقوفه کشور به میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمربع خبر داد که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند. مهدی پندار دیروز در آیین بهره‌برداری از یک موقوفه تجاری اداری کاشان گفت: همچنین ساخت ٩٧٥ بقعه متبرکه با زیربنای ۱۳۳ هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری ۱۹۰ میلیارد ریالی در حال اجرا است که تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: ٣٥٣ موقوفه نیز با اعتبار افزون‌بر ۳۵۰میلیارد ریال و زیربنای ۲۰۳ هزار متربع در کشور در حال مرمت و بازسازی است. معاون سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به پیام 19‌گانه مقام معظم رهبری به این سازمان یادآور شد: ایشان با ابلاغ این پیام، نقشه راه را تعیین فرموده‌اند که کارهای جدی در سراسر کشور به‌ویژه در حوزه‌ دانش‌بنیان آغاز شده است. وی نیاز کنونی کشور را اشتغال جوانان و دور زدن تحریم‌های ناجوانمردانه امریکا برشمرد و اضافه کرد: این موضوع‌ها برای سرمایه‌گذاری در اولویت و مورد توجه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور قرار دارد. به گفته پندار، در زمان حاضر نزدیک به 8 هزار و ۴۰۰ موقوفه در کشور وجود دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران