شماره امروز: ۵۴۷

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبر داد

| | |

با فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 780 شغل در استان قم ایجاد می‌شود.

گروه بنگاه‌ها|

با فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 780 شغل در استان قم ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام این خبر گفت: امسال و برای اولین مرتبه، بنیاد برکت 300 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در قالب مدل «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در استان قم اجرا می‌کند که باعث ایجاد 780 شغل در این استان خواهد شد. رضا راضی‌زاده ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با فرمانداران و بخشداران بخش‌های پنج‌گانه استان قم، از هر بخش، پنج و در مجموع، 25 روستا به عنوان نقاط هدف فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت انتخاب شده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با تشکیل کارگروه اشتغال در روستاهای هدف، فرآیند اهلیت‌سنجی فنی توسط مجری و تسهیل‌گران بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آغاز شده است. همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد روستاهای هدف اشتغال‌زایی افزایش یابد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت از عملیاتی شدن تمامی این طرح‌ها تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: 780 شغل مورد نظر با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای، در رسته‌های شغلی‌ای همچون صنایع دستی، پرورش دام سبک، قالیبافی، شیرینی‌پزی و مشاغل خدماتی ایجاد خواهد شد. راضی‌زاده در ادامه با اعلام این‌ مطلب که ایجاد یک‌صد طرح اشتغال‌زایی برای طلاب حوزه علمیه پیش‌بینی شده است، توضیح داد: با هماهنگی‌های انجام گرفته با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، از 300 طرح اشتغال‌زایی درنظر گرفته شده برای استان قم، یکصد طرح برای طلاب حوزه علمیه خواهد بود. وی افزود: این مشاغل در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» برای این متقاضیان ایجاد می‌شود. قرار شده که رسته‌های شغلی متناسب را مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اعلام کند تا در قالب طرح «سحاب» ایجاد و عملیاتی شوند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در پایان اعتبار در نظر گرفته شده برای ایجاد 780 شغل در استان قم طی سال جاری را بالغ بر 270 میلیارد ریال اعلام کرد.

گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف ایجاد فرصت‌های کسب و کار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. این بنیاد در حال حاضر با حضور و فعالیت در 175 شهر و 8 هزار روستا، ایجاد یک‌صد هزار فرصت شغلی را برای سال 98 در دستور کار دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران