شماره امروز: ۵۴۷

معاون زنان و خانواده رییس‌جمهوری:

| | |

معاون زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت: ۴۱درصد از تسهیلات اشتغال روستایی در کشور را زنان دریافت کردند.

گروه بنگاه‌ها|

معاون زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت: ۴۱درصد از تسهیلات اشتغال روستایی در کشور را زنان دریافت کردند. معصومه ابتکار دیروز در جلسه زنان فرهیخته و فعال اقتصادی مازندران، با اشاره به اینکه فعالان کارآفرین در کشور می‌توانند از تجربیات حوزه کارآفرینی استفاده کنند، افزود: تسهیلات پایدار روستایی یکی از تسهیلات اشتغال زا است که در کشور ۴۱ درصد از این تسهیلات را زنان دریافت کردند.

معاون زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت: چند محصول تولیدی کشاورزی در مازندران موفق شدند برند محصول سالم دریافت کنند که به حفظ خاک و آب هم کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه آماده همکاری برای توسعه طرح‌های روستایی هستیم، ادامه داد: طرح تاب‌آوری اجتماعی هم از طرح‌هایی است که اجرا می‌کنیم و در مازندران به شکل موفق اجرایی شده است.

ابتکار با اشاره به اجرای طرح توان‌افزایی سمن‌ها خاطرنشان کرد: سمن‌هایی که طرح‌هایی در راستای اهداف دولت دارند می‌توانند از حمایت دولت برخوردار شوند. وی با تاکید بر توان‌افزایی تشکل‌ها افزود: برای این طرح تاکنون پنج جلسه تشکیل شده و جلسه ششم به زودی در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

این مسوول تصریح کرد: پیرو جلساتی که تاکنون با وزرا و صاحب‌نظران در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی داشتیم رایزنی‌ با معاون اول رییس‌جمهور هم صورت گرفت و مصوبات آن جلسه را پیگیری می‌کنیم. وی با اشاره به اجرای طرح ملی گفت‌وگوی خانواده گفت: خانواده در دنیا در معرض آسیب‌هایی است که ناشی از انقلاب دیجیتال و تحولات جوامع است، برخی کشورها برای خود وزارتخانه تنهایی تشکیل دادند چون در حال حاضر بحران سالمندی در بسیاری از کشورها وجود دارد.

معاون رییس‌جمهوری با بیان اینکه در این راستا طرح ملی گفت‌وگوی خانواده را اجرایی کردیم، اظهار کرد: مرحله نخست این طرح سال گذشته در مازندران اجرا شد که مساله‌یابی مشارکتی بود.

ابتکار افزود: یکی از مسائل مشترک، اختلال ارتباطی است، بین اعضای خانواده گسست اتفاق افتاده و میزان کلماتی که بین خانواده مبادله می‌شود باید ۱۵۰۰ کلمه باشد که به کمتر از ۴۰۰کلمه کاهش یافته است. معاون رییس‌جمهور با اشاره به افزایش خشونت کلامی گفت: کارکرد اصلی خانواده، کارکرد حمایتی است تا آرامشی که گم‌ شده بشر امروز است در خانواده به وجود آید. ابتکار ادامه داد: هدف طرح تقویت مهارت گفت‌وگو و مهارت زندگی است که در اسناد جهانی به عنوان بهداشت روان آمده که پیگیری می‌کنیم.

وی اظهار کرد: در عرصه قوانین در دولت دوازدهم تاکنون حداقل پنج لایحه، ارایه دادیم و لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط قوه قضاییه به دولت ارسال شده است. این مسوول یادآور شد: اصلاح شروط طلاق، کودک همسری، توجه به زنان در کارگاه‌های تولیدی و برابری دیه زن و مرد در کمیسیون لوایح در حال بررسی است. ابتکار گفت: زمینه برای اصلاح قوانین در چارچوب شرع مقدس و قانون اساسی فراهم است تا از این فرصت برای بهبود وضعیت زنان و خانواده و جامعه ایرانی بهره بگیریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران