شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلام|رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام از زائران اربعین حسینی‌(ع) خواست

زائران گوشی‌های خود را به وای‌فای ناشناس وصل نکنند

ایلام|رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام از زائران اربعین حسینی‌(ع) خواست در طول سفر گوشی‌های خود را به وای‌فای ناشناس وصل نکنند . سرهنگ «علی جمالی» اظهار کرد: با شروع راهپیمایی اربعین حسینی‌(ع) و خیل مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) در پایانه‌های مرزی، سودجویان و کلاهبرداران نیز فعالیت‌های مجرمانه خود را در فضای مجازی آغاز کرده‌اند. وی گوشی‌های هوشمند همراه زائران را تهدیدی برای سرقت اطلاعات و وقوع برخی کلاهبرداری‌ها از تصاویر موجود در حافظه آنها عنوان کرد و از زائران خواست، در صورت همراه بردن گوشی‌های هوشمند از اطلاعات آن یک بک‌آپ گرفته و گوشی را با رمز و پسورد‌های مطمئن، ایمن کنند. رییس پلیس فتای استان ایلام با اشاره به ترفند برخی کلاهبرداران فضای مجازی تحت عنوان برنده شدن سفر زیارتی برای افراد در ایام اربعین گفت: نباید به اینگونه خبرها که اغلب از سوی افراد و شبکه‌های اجتماعی و در فضای مجازی است، اطمینان کرد و به راحتی فریب خورد.

راه‌اندازی پلیس تخصصی امنیت اقتصادی در بروجرد

بروجرد| فرمانده انتظامی لرستان گفت: پلیس تخصصی امنیت اقتصادی در فرماندهی انتظامی بروجرد راه‌اندازی می‌شود. سردار حاجی محمد مهدیان‌نسب در مراسم افتتاح پاسگاه شیروان بخش مرکزی بروجرد، اظهار کرد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی ۲۰ پروژه در لرستان افتتاح شده است. پاسگاه انتظامی شیروان در مساحت ۳۰۰۰ متر مربع با اعتبار یک میلیارد و ۵۲۰ میلیو ن تومان احداث شده که برای تکمیل نهایی به ۷۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد. وی بیان کرد: در حوزه فضای پلیس‌ها، باید برای ۸ پلیس در شهرستان بروجرد فضای تخصصی درست کنیم که پلیس امنیت اقتصادی در این شهرستان هم ایجاد خواهد شد.

۱۳ مدرسه کانکسی در  استان اصفهان وجود دارد

اصفهان|مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: باوجود اینکه استان اصفهان استانی برخوردار به حساب می‌آید، اما هم‌اکنون ۱۳ مدرسه کانکسی در فریدونشهر و چادگان وجود دارد. محمد اعتدادی در نشست خبری در اصفهان، اظهار کرد: پیش از شروع مهر ماه کمبود نیروی انسانی و معلمان باعث نگرانی‌ها و تنش‌هایی شده بود که با تلاش‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده فعلا این کمبود رفع شده است. وی افزود: ورود دانشگاه فرهنگیان، حق التدریس بازنشستگان و سرباز معلم‌ها و جذب نیروهای دانشیار سواد آموز در راستای رفع این کمبود بوده است. در سال تحصیلی ۹9-۹8 بیش از ۹۲۰هزار دانش‌آموز در تمام مقاطع در ۷۰۴۰واحد آموزشی در ۳۷هزار کلاس درس، سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

مهر و موم آژانس مسافرتی در مشهد به علت گران فروشی

مشهد|یک آژانس مسافرتی در مشهد روز چهارشنبه به دلیل گران فروشی بلیت عتبات عالیات مهر و موم شد. رییس شعبه سیار تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در همین زمینه گفت: طرح بازدید از دفاتر مسافرتی برای کنترل و جلوگیری از گران‌فروشی بلیت عتبات عالیات از سه‌شنبه هفته جاری در مشهد آغاز شد. امید جلیلی افزود: در پی این بازدیدها یکی از اصلی‌ترین چارتر‌کننده‌های هواپیما به مقصد عتبات عالیات به دلیل گران‌فروشی بلیت با هماهنگی معاون دادستان مشهد مهر و موم شد. وی اظهار داشت: بررسی میزان تخلف این آژانس مسافرتی در حال انجام است.گفتنی است هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ دفتر آژانس خدمات مسافرتی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران