شماره امروز: ۵۴۷

رییس کمیته امداد کشور مطرح کرد

| | |

با توجه به اهمیت مقوله اشتغالزایی در بهبود وضعیت معیشتی کشور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) از پیش بینی ۱۷۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد تا پایان سال خبر می‌دهد.

با توجه به اهمیت مقوله اشتغالزایی در بهبود وضعیت معیشتی کشور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) از پیش بینی ۱۷۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد تا پایان سال خبر می‌دهد.

سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد کشور در مراسم افتتاح مرکز کارآفرینی ساوه در استان مرکزی با اشاره به رویکرد کمیته امداد کشور اظهار داشت: اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان با حفظ کرامت خانواده مددجویان یکی از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد است که باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری این مهم در صدر برنامه‌های کمتیه امداد قرار گرفته که خوشبختانه طی چندسال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در بحث توانمندسازی خانواده‌ها و مددجویان کمیته امداد هستیم.

او افزود: به استناد ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم توسعه، کمیته امداد و بهزیستی موظف هستند سالانه ۱۰۰ هزار فرصت شغلی (کمیته امداد ۷۰ هزار و بهزیستی ۳۰ هزار فرصت شغلی) برای مددجویان خود فراهم کنند.

رییس کمیته امداد کشور تصریح کرد: کمیته امداد در سال ۹۶ که اولین سال برنامه پنج ساله ششم بود ۱۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان خود فراهم کرد و سال دوم برنامه پنج ساله ششم نیز ۱۴۸ هزار فرصت شغلی در این مجموعه ایجاد شد.

بختیاری بیان کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم ۱۷۰ هزار فرصت شغلی فراهم کنیم که سهم استان مرکزی ۵ هزار فرصت شغلی است که در همین راستا یکی از روش‌های توانمندسازی، ایجاد مراکز کارآفرینی است که نمونه این مراکز، مرکز کارآفرینی کوثر در شهر شهیدپرور ساوه است.

او افزود: با بررسی‌هایی که انجام دادیم خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها مددجویان کمیته امدادهستند و برای ما سبب افتخار است و ازخانواده مددجویان تشکر می‌کنیم.

بختیاری عنوان کرد: همچنین کار ساخت هزار مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی استان مرکزی درحال انجام است که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد، سال گذشته نیز براساس تفاهم نامه‌ای که با استانداری استان مرکزی انجام شد قرار بر این شد ۱۰۰۰ مسکن مددجویی دیگر نیز برای مددجویان در استان مرکزی به بهره‌برداری برسد براساس این تفاهم نامه زمین توسط استانداری اهدا و ساخت آن توسط کمیته امداد انجام شود.

بختیاری بیان کرد: با این حال، مهم‌تر از موضوع مسکن، اشتغال و توانمندسازی بحث برنامه‌های فرهنگی است که متاسفانه یک حلقه مفقود شده است و ایمان داریم اگر برنامه‌های کمیته امداد با پیوست فرهنگی انجام شود نتیجه مطلوبی به همراه خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران