شماره امروز: ۵۴۷

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره):

| | |

در راستای بهبود شاخص‌های اقتصادی و معیشتی خانواده‌های ایرانی و در مسیر محرومیت زدایی و توانمندسازی مردم مناطق محروم،

در راستای بهبود شاخص‌های اقتصادی و معیشتی خانواده‌های ایرانی و در مسیر محرومیت زدایی و توانمندسازی مردم مناطق محروم، نهضت اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به قلب ایران و استان مرکزی رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اعلام این خبر افزود: در ادامه نهضت اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مردمی کردن اقتصاد، که از سوی بنیاد برکت، به منظور محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع در روستاها و مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور در حال اجراست، این بنیاد دامنه فعالیت‌های خود را به استان مرکزی گسترش داده است.

دکتر رضا راضی‌زاده ادامه داد: بر این اساس و در مرحله اول، ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در شهر خمین، زادگاه رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و ۳۰ روستای این شهرستان به اجرا درمی‌آید.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اجرای این تعداد طرح اشتغال‌زایی منجر به ایجاد ۹۰۰ شغل در روستاها و مناطق محروم استان مرکزی خواهد شد. وی از راه‌اندازی کامل ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در شهرستان خمین در نیمه دوم سال جاری خبر داد و تصریح کرد: برای عملیاتی شدن تعداد طرح مذکور، ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

راضی‌زاده، استان مرکزی را به عنوان یکی از استان‌های هدف جدید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ایجاد فرصت‌های شغلی، رونق تولید و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تأکید ریاست ستاد اجرایی

ذکر کرد و یادآور شد: در گام اول، اشتغال‌زایی در شهر خمین به عنوان زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفته است و در مراحل بعدی، سایر شهرها، روستاها و مناطق محروم استان مرکزی مشمول فعالیت‌های بنیاد برکت خواهند شد. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأکید کرد: مشاغل ایجاد شده در شهر خمین و روستاهای توابع، با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای و در رسته‌های شغلی‌ای همچون پرورش دام سبک و سنگین، طیور، قالی‌بافی، صنایع دستی، مشاغل خدماتی و ... راه‌اندازی خواهد شد.

گفتنی است، بنیاد برکت در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت و آبادانی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال‌زایی را به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در روستاها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است. این بنیاد همچنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه اشتغال‌زایی افزوده است و‌ هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۸۰ شهرستان و بیش از ۸ هزار روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغال‌زایی و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران