شماره امروز: ۵۴۷

در راستای برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر

| | |

10مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای‌ برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

گروه بنگاه‌ها|

10مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای‌ برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، علاوه بر یک مدرسه در روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، صبح دیروز 10 مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای برکت با مجموع ۱60 کلاس درس در شهرستان‌های زلزله‌زده ثلاث باباجانی، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب در استان کرمانشاه به شکل رسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اعلام این خبر، گفت: دیروز (شنبه) ۳ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای در سرپل ذهاب، ۳ مدرسه در ثلاث باباجانی، ۲ مدرسه در قصرشیرین و ۲ مدرسه در شهرهای دالاهو و گیلانغرب افتتاح شد. محمد مهجوری افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت، برای ساخت این ۱۲ مدرسه، ۲۵۸ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است. وی با اشاره به این موضوع که این ۱0 مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برکت و همچنین مدرسه روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، با شروع مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، پذیرای دانش‌آموزان بودند، تصریح کرد: یکی از این مدارس در سرپل ذهاب، هفته گذشته و در جریان سفر دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان کرمانشاه افتتاح شد و مابقی نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسید. معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: دیروز (شنبه) علاوه بر مدارس برکت، یک مرکز فنی و حرفه‌ای نیز در سرپل ذهاب افتتاح شد. برای ساخت این مرکز، بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت هزینه شده است. این مرکز با هدف کمک به ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جویندگان کار و توسعه اشتغال پایدار در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب در سال رونق تولید و براساس تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه مهارت‌آموزی به جوانان و و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، توسط این بنیاد احداث شده است.

مهجوری خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخت ۲ هزار مدرسه را تا سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده که بیش از ۶۲ درصد از این تعداد، تکمیل و به‌بهره‌برداری رسیده است. همچنین قرارداد ساخت ۸۲ درصد مدارس، تنظیم و در مرحله ابلاغ یا اجرا قرار دارد.

گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت‌‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور راه‌اندازی کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران